Мистецькі обрії Максима Булгакова

01192
 Мистецькі обрії Максима Булгакова

Молода українська режисура сьогодні налічує багато перспективних імен: Стас Жирков, Сергій Корнієнко, Орест Пастух, Євген Худзик, Іван Уривський, Тамара Трунова… Проте складно навести аналогічний приклад генерації молодих хореографів. А митців, які у своїй творчості об’єднували б різні мистецькі напрямки, – й поготів.

З одним із них – Максимом Булгаковим – хореографом, солістом Київського національного театру оперети, зіркою шоу «Танці з зірками – 2», драматичним актором та без п’яти хвилин театральним режисером – наша розмова.


«Моцарт – це канон»– Максиме, ваше амплуа в театрі можна визначити спортивним терміном «граючий тренер». Адже, маючи у своєму активі кілька постановок як хореограф, ви танцюєте провідні партії у балетних виставах…

– Так, однією з останніх прем’єр за моєю участю стала вистава Національної оперети «Моцарт Underground». Робота над цим спектаклем навіть надихнула мене взяти участь у конкурсі-лабораторії для молодих режисерів, заснованому Національною оперетою.

Планую подати заявку і спробувати свої сили у постановці опери-буф Моцарта. Але якої саме – поки що говорити не буду. Скажу тільки, що ця опера була написана Моцартом у дванадцятирічному віці.

Моцарта не можна розглядати з позиції «подобається» чи «не подобається». Моцарт – це канон, до якого, я вважаю, має звертатися кожна інтелігентна людина. Всесвітньо відомий композитор гідний великої поваги і того, щоб його вивчали та насолоджувалися неймовірною музикою. Творчість Моцарта, як і будь-якого видатного композитора, легко підходить до будь-якої театральної сфери: вокал, хореографія, сценографія, режисура. Так, він універсальний, бо його музика не має ні рамок, ні меж.


Навчання як стиль життя


– Максиме, кажуть, у вас ціла колекція дипломів про освіту.

– На сьогодні я здобув три вищі освіти: закінчив Сумський державний університет (економіка), Національний університет культури і мистецтв (бальна хореографія) та Національну музичну академію імені Петра Ілліча Чайковського (артист музичного театру). У музичній академії я вчився на курсі, який набирали Володимир Бегма та Сергій Сміян.

– Національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого – це вже четверта освіта?

– Так, за фахом «Режисура драматичного театру».

– Звідки у вас виник інтерес до драматичного театру?

– Майстер курсу, Дубінін Костянтин Михайлович, каже – і я з ним цілковито погоджуюся, – що зараз драматичні режисери «тягнуться» до хореографів. У мене є досвід спільної роботи з драматичним режисером Максимом Голенком – рок-опера «Біла ворона» в Рівненському музично-драматичному театрі – унікальний приклад національної рок-опери. До того я ставив хореографію до «Балу у Савойї», «Танго життя», окремі концертні номери.

Моєю дипломною роботою була вистава «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон», у якій я вперше спробував «приєднати» акторську роботу, зробити не просто хореографію заради хореографії, а дати сенс кожному рухові. Щоб він був виправданим і щоб усі складники роботи режисера були передані в хореографії.

– «Біла ворона» Рівненського театру стала резонансним спектаклем...

– І слава Богу. Чому цю рок-оперу ставлять так рідко, хоча це продукт досить хорошої якості? Тому що існує стереотип: іноземне краще. А воно не краще. На жаль, у нас мало композиторів, а якщо вони і є, то зі зрозумілих причин не тут працюють. Той же Джордж Гершвін, Ірвінг Берлінг – це все наші хлопці, які зробили джаз в Америці. Я не думаю, що всі талановиті люди або виродилися, або народжуються тільки в США. Тому з цим треба якось боротися – ось і боремося, хто як може.

Я сам мріяв ставити мюзикли, і ця мрія нікуди не зникла. Просто наш глядач не привчений до них, думає, що бродвейські мюзикли – це занадто висока планка. Так, висока, але не треба забувати, що наша нація дуже музична. Навіть якщо зазирнути в історію розвитку театру: вертеп, балаган – все це музика, музика, музика... Це наша національна гордість, а ми чомусь про неї забули. Треба спочатку своє вивчити, а потім думати про чуже.

– Зараз ви вже пробуєте себе як драматичний актор…

– Намагаюся. Я граю Голохвостого у виставі театру оперети «За двома зайцями», Чорного пса в казці «Острів скарбів», Палаццо у «В джазі тільки дівчата, або Sugar». Раніше виходив на сцену у ролі Тарзана (вистава «Таке єврейське щастя»). У нещодавній прем’єрі Театру оперети – мюзиклі «Звуки музики» – у мене роль Целлера.

Наодинці з Маяковським– Як виникла ідея моноспектаклю «Мій МАЯКовський»?

– Це наша спільна робота з режисером Дмитром Чурюмовим. Інтерес до поезії Маяковського у мене зберігся ще зі студентських років, часів навчання в Сумському державному університеті. Незважаючи на те, що це технічний виш, у нас була дуже красива сцена, на якій ми проводили багато часу. На конкурсі для студентів перших курсів «Золотий інтеграл», щось на кшталт «Алло, ми шукаємо таланти», я прочитав вірш Степана Руданського «Ахмет III і запорожці» («Лист турецькому султану»). А потім якось потрапили до рук вірші Маяковського – і все.

Ще у мене була задумка поставити «Театральні оповідання» Антона Чехова, використовуючи вокально-інструментальні здібності наших акторів. Поки я цю ідею відклав, тому що її «перебив» Брехт.

– Чим вас зацікавив Бертольд Брехт?

– Він схожий на Маяковського – чесний перед самим собою. Всім відомо, що Брехт був комуністом, але уникав будь-якої системи, тому що стверджував: «Людина має бути вільною». Своєю чергою, Маяковський вірив у радянську владу, а потім розчарувався в ній. І він був чесним у цьому. Так само, як і Сергій Єсенін.

– Виставу «Мій МАЯКовський» бачили не лише київські глядачі?

– Так, я показував її в Сумах – моєму рідному місті. Це була велика відповідальність – на виставу прийшла еліта. «Ну ж бо, відщепенцю, покажи, чого ти навчився в Києві», – я не відчував цього, але, напевно, вони думали саме так. Прийшли театрали – я ж працював у Сумському театрі драми та музичної комедії імені Михайла Щепкіна. Все відбувалося «на нерві».


Віра Суходольська, «Театрально-концертний Київ»

Фото Анатолія ФедорціваПопередня публікація розділу «Книжковий бум» у Києві
Наступна публікація розділу "Корінні народи" вже у мережі

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар

Інтернет-магазин

Передплатити видання

"Кримська світлиця" онлайн

Журнал "Mузика" онлайн

 

 

Новини України


Ukrinform -

Порошенко про ракетні навчання: І надалі захищатимемо наше небо від агресора


Києву хотіли заборонити проводити пуски ракет на своїй території, але Україна продовжуватиме захищати своє мирне небо, оскільки за неї ніхто цього не зробить.


Ukrinform -

Анкара закликає негайно припинити вогонь у Сирії


Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу у п’ятницю закликав до негайного припинення вогню в Сирії, описавши ситуацію в Алеппо, як критичну і наголосивши, що президент Башар аль-Асад не може керувати країною.


Ukrinform -

Новим головою Сумської облради став представник БПП


Новим головою Сумської обласної ради став представник партії БПП "Солідарність" Володимир Токар.


Ukrinform -

"Зоря" - "Машпроект" таки не візьме участь у модернізації ГТС через "турецький потік"


Миколаївське державне підприємство "НВКГ "Зоря" - "Машпроект" втратило можливість взяти участь у модернізації газотранспортної системи України. Це сталося тому, що НАК "Нафтогаз України" скасував тендер "Укртрансгазу" на 4,12 мільярда гривень.


Ukrinform -

Влада Києва закликає оперативно розслідувати аварію на проспекті Глушкова


Міська влада закликає правоохоронців оперативно розібратися у причинах дорожньо-транспортної пригоди, що сталася сьогодні на проспекті Академіка Глушкова за участю великогабаритного транспортного засобу.


Ukrinform -

Суд завершив допит Шуляка


Відеодопит екс-командувача Внутрішніх військ Станіслава Шуляка завершився, він тривав майже п'ять годин.


Ukrinform -

Звернення до СБУ, Мінфіну та Прем'єра щодо приватності прав переселенців


Члени громадських організацій "Громадський Холдинг "Група Впливу", "КримSOS", ОПОРА, "Центр інформації про права людини" виступили з відкритим зверненням до СБУ, Мінфіну та Прем'єр-міністра про порушення прав вимушених переселенців на захист персональних даних під час передачі даних громадян приватній колекторській структурі.


Ukrinform -

Гройсман хоче, щоб уся країна була індустріальним парком


Уряд підтримує ідею створення індустріальних парків у державі, що є ефективним інструментом, який дозволить створювати нові робочі місця і якісний національний продукт в Україні.