Закордонні виконавці зіграють твори Сергія Борткевича

0584
Закордонні виконавці зіграють твори Сергія Борткевича

З 20 по 24 березня 2017 року в Києві триватиме Міжнародний молодіжний музичний проект «Борткевич в Україні». Подія присвячена 140-річчю від дня народження українського композитора-емігранта Сергія Борткевича (1877-1952). Митець народився у Харкові, але волею долі через війни та неприйняття більшовицького режиму значну частину життя проживав і творив за кордоном. Саме тому цінною є ініціатива аспірантів Національної музичної академії України ім. П. Чайковського Євгена Левкулича і Темура Якубова, які вивчають музичний шлях і творчість композитора, організувати цей проект і ближче познайомити слухачів з цією постаттю.

Творчість С. Борткевича – рідкісний зразок українського інструментального романтизму першої половини ХХ століття. Опинившись у вимушеній ізоляції від основної магістралі розвитку української культури, композиторстворив власний неповторний пласт української музики.

За життя ноти композитора видавались у найпрестижніших видавництвах Німеччини, Австрії та Угорщини. С. Борткевич давав сольні концерти у Празі, Мюнхені, Лейпцизі, Будапешті та виступав як запрошений диригент.Свідченням популярності й визнання композитора є той факт, що в 1947 році у Відні було створено такий собі аналог вагнерівського товариства – Товариство Сергія Борткевича (Bortkiewicz’ Gemeinde). Члени його активно популяризували творчість митця, влаштовували щомісячні концерти, де звучала його музика. Багато таких концертів відбувалисяза участі самого С. Борткевича. Товариство продовжувало функціонувати і по смерті композитора, а припинило своє існування аж у 1973 році.

Зараз творчість митця досліджують у різних країнах світу – Італії, Голландії, Канаді, Америці, Німеччині та навіть Японії. І якщо в Європі знаходять нові рукописи митця та записують прем’єрні компакт-диски (щоправда часто помилково зараховують їх до перлин російської музики), то в Україні доступ слухачів та музикознавців до нещодавно відкритих музичних опусів дещо обмежений. Можливо саме тому звичайна студентська ініціатива переросла у п’ятиденний марафон та отримала підтримку не тільки вітчизняних, а йзакордонних виконавців, які погодилися приїхати до України і виступити без гонорарів. Серед запрошених артистів – Надєжда Влаєва (Болгарія-США, фортепіано), Павло Гінтов (Україна-США, фортепіано), Альфонсо Сольдано (Італія, фортепіано), українські віолончелісти Артем Полуденний та Золтан Алмаші, оркестр Ансамблю класичної музики імені Б. Лятошинського (диригент Богдан Пліш) та Оркестр Національної музичної академії України під керівництвом Ігоря Андрієвського. Організатори спланували програму так, щоб охопити всі сфери творчості С. Борткевича.

Вхід на всі події – безкоштовний.

Твори С. Борткевича відзначаються як високим професіоналізмом, так і доступністю для широкої аудиторії, мелодичністю та емоційністю. Тому кожен слухач знайде щось собі до смаку.​

 

Детальну інформацію щодо проекту «Борткевич в Україні» дивіться на офіційному сайті:
https://www.bortkiewicz-fest.com/programa

Галина Дуб

На фото: артисти Альфонсо Сольдано та Надєжда Влаєва.Попередня публікація розділу Вийшов друком перший цьогорічний номер «Музики»
Наступна публікація розділу Вийшов друком березневий «ТКК»

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар