100 років Українській революції

0956
100 років Українській революції  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

100 років тому, внаслідок падіння монархії у Російській імперії, відбулося піднесення національно-визвольного руху українців і утворилася Українська Центральна Рада, на чолі якої став Михайло Грушевський. З цієї нагоди, 16 березня в Національному музеї історії України розгорнулася експозиція «100 років Української революції. Відроджена держава».

Генеральний директор музею Тетяна Сосновська зазначила, що ця виставка покликана популяризувати серед широкого загалу маловідомі артефакти періоду Української революції 1917-1921 років, а також ознайомити людей з унікальними матеріалами цієї доби.

Ці речі ніколи не експонувалися за часів СРСР. Чимало із них були знищені радянською владою. А ті, що дивом вціліли, зберігалися у фондах музею. Це перші гривні, оригінал прапору Мошенського сільського козачого куреня, друкарська машинка громадсько-політичного  діяча та археолога Левка Чикаленка, оригінали рукописів та фотографій Голови Центральної Ради Михайла Грушевського та Головного отамана УНР Симона Петлюри,оригінальні печатки українських військових формувань періоду 1917-1921 років, марки, відзнаки армії УНР та УГА, однострої та зброя.

«100-річчя Української революції – це добра нагода згадати нашу перемогу, адже ми часто робимо акцент лише на поразках.  Правдива історія України є  історією перемог, які тривають понад тисячу років.  Ці перемоги були і під час революції 1917-1921 років, тому варто згадувати їх не лише як частину історії, а й вивчати досвід того періоду та робити висновки», − зазначив віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко.

За словами Доцента КНУ ім. Тараса Шевченка та дослідника історії українських військових формувань Андрія Руккаса, ця виставка є унікальним явищем, де представлені не лише раритетні речі, але й державні реліквії. Він подякував музейникам, завдяки зусиллям яких відкрилася ця експозиція, де кожен охочий може побачити витоки української сучасності.

«Представлені експонати засвідчують, що відновлення української державності в 1917–1921рр. було неминучим і логічним, історично обґрунтованим історичним процесом, до якого українці йшли багато років. Українська революція 1917–1921 рр. започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності», − зауважив куратор виставки та завідувач відділу історії України XX століття Оленксандр Іщук.

У відкритті виставки взяв участь і Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Він наголосив, що українцям треба донести уроки Української революції цілому світові, й про те, що Україна з’явилася ще 100 років тому, а не через розпад СРСР.

Також на урочистостях були присутні історики, науковці, школярі та студенти.

Оксана Бруско

Фото: facebook.comПопередня публікація розділу Спілкування через прекрасне
Наступна публікація розділу Коли стоїш на краю…

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар