Бібліотечне літо розпочалося...

075
Бібліотечне літо розпочалося... ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

1 червня у Національній бібліотеці України для дітей відбулося свято, яким бібліотека традиційно відкриває програму літніх читань.  За сценарієм, саме 1 червня у головній дитячій бібліотеці читачі з майбутнього через міжпланетний портал зустрілися з читачами дня сьогоднішнього та разом мандрували у часі.

Перед віртуальною мандрівкою читачі і гості свята отримали  добрі настанови від генерального директора Національної бібліотеки України для дітей Алли Іванівни Гордієнко, яка побажала дітям від свята та літа з бібліотекою, позитивних вражень, якісних і хороших знань та сил, щоб наша планета та наша країна процвітали в мирі і злагоді.

На свято завітали почесні гості з Міністерства культури України — заступник Міністра культури України Юрій Анатолійович Рибачук та начальник управління з питань мовної політики та літератури Лариса Степанівна Нікіфоренко, які привітали усіх із початком канікул. Пан Юрій Рибачук підкреслив, що літній відпочинок – чудовий час для спілкування з книгою, пошуку нових знань, для цікавого спілкування у колективі читачів та однодумців, яких можна зустріти на цьому прекрасному кораблі читання – у Національній бібліотеці України для дітей.

А потім на майданчику перед бібліотекою відкрився міжпланетний портал та всі потрапили на віртуальний урок до «Лібріуму» – першої в світі академії з літерології та книжковіористики. Професор Оулдман та студентиси І рівня академії за допомогою окулярів психовізуального занурення спочатку вирушили спочатку в дописемну епоху —  Кайнозойську еру, потім у Середньовіччя. Закінчився урок несподіванкою: учні академії майбутнього потрапили у 2017 рік – на свято 1 червня до найбільшої дитячої бібліотеки України.

Школярам із майбутнього так сподобалися сучасні діти, які вже теж живуть в цифрову епоху, що студентиси вирішують залишитися тут назавжди і приєднатися до свята, а також стати учасниками програми літніх читань із зануренням «Книжкові ігри-2017».

Привітати читачів зі святом прийшли друзі та меценати бібліотеки: голова ГО «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко,  редактор видавництва «Знання» Олеся Ганзюк, представник відділу виховної роботи однієї з військових частин Національної гвардії України Світлана Пономарьова. Завдяки меценатам найактивніші учасники бібліотечного літа зможуть отримати винагороду.

Під час свята відбулася презентація одного з найбільших за розмірами ювілейних подарунків, який отримала бібліотека у рік свого 50-річчя від колишньої читачки, а сьогодні художниці-ілюстраторки Світлани Рудікової. Це величезний мурал на фасаді будівлі. В центрі муралу з книги проросло прекрасне дерево пізнання. На дереві пташки читають книжки, малюють, слухають музику та просто радіють життю. Тобто, все як у дитячій бібліотеці! Пташечки також «розташувалися» і в Літньому дворику. Дітей поділили на команди та всі, навіть школярі з майбутнього, стали учасниками наймасовішого в історії бібліотеки квесту – «пташиного» квесту, тому що пташок було потрібно розшукувати, збирати, рахувати як у відділах бібліотеки так і на фасаді будівлі. 

Наприкінці свята дітей запросили долучитися до різних розваг у відділах бібліотеки лялькову виставу «Допитливе жабеня», майстер-клас від «Бібліо-АРТ-майстерні», ігровий калейдоскоп «Великі права маленької людини». Інтригуюча інсталяція чекала на читачів у відділі документів іноземними мовами. Дітям було потрібно наосліп, лише обмацуючи руками щось всередині цієї інсталяції, вгадати предмет. Цю незвичайну розвагу надав бібліотеці музей «Третя після опівночі». Найпопулярнішою локацією свята став казковий аквагрим. Усі бажали перетворитися на персонажів улюблених книжок або хоча б на казкових метеликів чи людину-павука. Завершилося свято нагородженням переможців квесту – вони отримали подарунки від компанії «Свято Світ», а солодощами пригостилися всі-всі-всі – і діти, і дорослі, і артисти-бібліотекарі.

Національна бібліотека України для дітей

Фото надала Олена КисловаПопередня публікація розділу «Найстрашніше – коли ведеш війну з власною державою»
Наступна публікація розділу Мистецтво об’єднує світ

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар