Отримувати новини культури

В Україні готуються до ювілею Івана Миколайчука

-

25 лютого відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення 75-річчя від дня народження відомого українського кіноактора, кінорежисера, сценариста Івана Миколайчука. За рішенням комітету, основні заходи відбудуться в Києві, Чернівцях та на батьківщині актора – в селі Чортория Кіцманського району Чернівецької області.

У столиці планують встановити пам’ятник Івану Миколайчуку, перейменувати одну з вулиць на його честь та провести урочистий вечір.

У Чернівцях також передбачене встановлення пам’ятника та проведення на території музею-садиби Івана Миколайчука урочистих заходів, зокрема Всеукраїнського кінофестивалю «Іванова переберія».

Також протягом червня 2016 року заплановані тематичні конференції, засідання, круглі столи та інші заходи. В Україні та за кордоном відбудуться ретроспективні покази фільмів за його участю. Буде введено в обіг ювілейну монету, поштову марку та конверт, присвячені 75-літтю від дня народження видатного українського актора.

Також заплановано реставрацію низки легендарних фільмів, пов’язаних з іменем І. Миколайчука.

Нагадаємо, 15 червня 2016 року легенді українського кінематографа Іванові Миколайчуку виповнилося б 75 років.

Його творчий доробок складає 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та дві режисерські роботи. Миколайчука називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу і блискучим самородком. В його особі українська нація отримала героя, який пробуджував національний дух українців.

За матеріалами прес-служби Міністерства культури України

Фото: uamodna.com