Отримувати новини культури

У Києві відкрили сквер імені Івана Миколайчука

-У Дніпровському районі міста Києва, на вул. І.Миколайчука, 5 (Колишній Серафимовича), відбулося урочисте відкриття скверу та закладка каменя на місці майбутнього пам’ятника видатному українському акторові, режисеру та сценаристу Івану Миколайчуку, якому б цьогоріч виповнилося 75 років.

В урочистій церемонії взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач та дружина Івана Миколайчука – Марія Миколайчук.

«Іван Миколайчук справді великий геній світового кінематографу, який своїм творчим спадком ідентифікував Україну як кінематографічну країну перед усім світом. Це справді видатна постать. На мистецькому прикладі та напрацюваннях Івана Миколайчука необхідно будувати навчання майбутніх і сценаристів, і режисерів, і акторів. Адже це особистість надзвичайного і багатогранного таланту, через його кіно, через сценарії, через його кадри, через його очі особливо сприймається чарівний світ кінематографу», - сказав під час виступу Міністр культури України Євген Нищук.

Відкриття пам’ятного знаку саме у Дніпровському районі міста Києва є дуже символічним, оскільки саме там працював та жив Іван Миколайчук.

«Я дуже вдячна і мерії міста і Міністерству культури за те, що ви влаштували сьогодні свято біля будинку, де Іван жив. Це для мене дійсно неймовірне свято. Ви знаєте, я настільки збентежена і радію тому що Іван є визнаним символом дійсно українського кіно, я настільки тішуся цим, що важко передати. Іван був істинним патріотом України, повірте мені, я знаю», - схвильовано поділилася своїми враженнями Марія Миколайчук.

Прес-служба Міністерства культури України