Черкаси зачитувалися

0648
Черкаси зачитувалися ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

7-9 квітня вперше у Черкасах відбувся книжковий фестиваль під назвою «Chebookfest», який організувала команда ентузіастів на чолі з кандидатом наук із соціальних комунікацій, членом ГО «Книжковий маестро» Людмилою Фіть.
Основна локація була розташована в обласній філармонії - книжковий ярмарок, дитяча зона, місця для майстер-класів і лекцій. Окрім того були задіяні місцеві бібліотеки, театр-студія PROtest, бар "Гараж", "Фабрика кави" та "Буквиця". Загалом дивовижний книжковий фестиваль, за підрахунками організаторів, відвідало близько 10 000 людей, які відвідали 55 зустрічей-презентацій, де була можна було познайомитися з авторами літературних новинок та взяти у них автограф на загадку.
Свою інтелектуальну продукцію на фестивалі представили близько 50 видавництв, книгарень, газет та журналів.
В рамках благодійної акції «Подаруй дитині книгу» організатори зібрали 200 дитячих книжок, які передали до місцевого дитячого будинку.
Як народжувалося книжкове свято у Черкасах, спеціально для газети «Культура і життя», розповіла його засновниця Людмила Фіть.

Як виникла ідея організувати книжковий фестиваль у Черкасах та хто входить до вашої команди?
- Зустрічі з письменниками я організовую вже більше 5 років. Наша організація «Книжковий маестро» докладає до цього максимум зусиль. До прикладу, крайні зустрічі ми проводили з Оксаною Забужко, Іваном Малковичем, Дмитром Лазуткіним, Максимом Кідруком, Андрієм Кокотюхою та іншими сучасними авторами. Про фестиваль думали ще минулого року. Ідейним натхненником для нас став Микола Кравченко. Цього року я зробила все, щоб не було шляху назад. Ми закупили книжки, почали проводити конкурс читацьких смаків «ЧеЧитку». Думали, як мінімум проведемо щось невеличке із залученням тих авторів, які візьмуть участь у цьому заході, а як максимум проведемо фестиваль. Ми почали готуватись з листопада, активно – з кінця лютого. Найактивніші учасники нашої команди: Чабаненко Людмила (поліграфія, зв’язок з владою), Богдан Свірідов (дизайнер), Наталя Ярошенко (комунікація з видавцями), Антоніна Захарченко (ЗМІ), Євгеній Буряк та Євгенія Садківська (інтернет-мережі), Галина Мазур (майстер-класи).

Які очікували результати?
- Ми ще на початку казали, що у нас є два найбільших страхи. Перший страх, що люди не прийдуть і буде пусто і другий страх, що людей буде забагато. Все-таки справдився другий страх, коли було тіснувато. Адже 5 тисяч програмок, які ми підготували для основної локації не вистачило. Тільки до філармонії зайшло близько 7 тисяч людей.

Які письменники були найвідвідуванішими?

- Найбільше людей пішло на зустріч із Василем Шклярем. На другому місці був Володимир В’ятрович і відразу після нього – брати Капранови, а одна з найдовших черг була до Ірен Роздобудько, і до Леоніда Кононовича.

Які маєте відгуки від черкащан і про черкащан?
- Відгуки такі, що коли заходиш у фейсбук, то вся стрічка повністю забита новинами з фесту. Видавці відзначали, що люди у Черкасах спраглі до читання. Було видно, що місту цього дуже не вистачало. Я не очікувала, що така буде реакція у людей. Якби такі заходи проводили постійно, то Черкаси були б на декілька сходинок вище, ніж є зараз. Після фестивалю відвідувачі пишуть, що в маршрутках тепер люди їдуть і читають. 

Яка була цінова політика?
- Нижче ніж в книгарні, але багато видавців ставили ціну таку, як на сайті. Видавці не очікували, що у Черкасах будуть купувати дорогі книжки (700-800 грн), але і їх купували. 


Яка вікова аудиторія переважала на фестивалі?
- Фестиваль відвідало більше молоді. Були дорослі з дітьми. Дітей було менше, ніж ми очікували. 


Які відчуття після завершення цієї плідної роботи?
- У команди є відчуття і бажання співпрацювати далі. Якщо ми знайдемо підтримку, то будемо продовжувати. Цього року нам допомогла міськрада під патронатом мера Анатолія Бондаренка. 

Спілкувалась Єлизавета Тарасова, «Культура і життя»Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар