Чи можна купити кохання?

0542
Чи можна купити кохання?

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України показали виставу «Ідеальна сімейка», яку поставив відомий український режисер, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Богомазов.

До участі у проекті режисер запросив знаних акторів театру і кіно Володимира Горянського, Олега Стальчука, Лесю Самаєву, Олену Хохлаткіну, Альону Лавренюк, Оксану Жданову, Олександра Піскунова та Олександра Бегму. Вже сам зірковий склад виконавців налаштовує глядачів на те, що має вийти доволі цікаве дійство.

Під назвою «Ідеальна сімейка» ховається колись дуже популярна п’єса французького драматурга Іва Жаміака «Мосьє Амількар, або Людина, яка платить». Проте твір був дещо перероблений, аби зображувальні події були краще зрозумілі сучасному глядачеві.

Режисер разом з акторами розмірковують над тим, чи може бути щасливою самотньою людина, якщо в неї багато грошей. А може можна купити щастя, заплатити за кохання, дружбу, сім’ю і саме життя? Принаймні зробити себе щасливим за гроші намагається респектабельний, але самотній пан на ім’я Александр (Олег Стальчук).

Герой вже давно розчарувався у житті, тому вирішує оплатити виставу, яку розігрують для нього проститутка-журналістка (Альона Лавренюк), невизнана актриса (Леся Самаєва) та безробітній художник (Володимир Горянський), що з легкої руки мсьє Александра стають дочкою, яка навчається на юридичному факультеті, дружиною та кращим другом-антикваром. Увечері та у вихідні дні вони мають зустрічати «голову сімейства» з капцями та склянкою віскі, правдоподібно зачитувати написані Александром репліки і зображати сімейне щастя. Герої намагаються виконувати свої ролі правдиво, і, навіть, з блиском на очах.

Вистава нагадує реаліті-шоу. Адже своїх героїв мсьє Александр начебто знаходить у глядацькій залі. І грають вони настільки достовірно, що може здатися, що це не п’єса в їхньому виконані, а суцільна імпровізація. Глядачі ж у цей час намагаються дати самі собі відповіді на непрості запитання: Як можна визначити, щира людина чи ні? Чи можна зіграти кохання? Настільки важливим є соціальний статус? Чи залежить наша доля від умов, в яких ми виховувалися? Навіщо люди періодично надягають на себе маски акторів?

Напевне легше жити з переконанням, що все у цьому житті продається і купується. А довіритися іншій людині, покохати і отримати справжнє щастя значно складніше. Адже все може закінчитися зрадою, розлученням чи золотим весіллям. То який же обрати шлях? «Навіть ризикуючи залишитися з рогами, потрібно вірити у справжнє щастя», - говорить у фіналі герой Володимира Горянського.

Сюжет спектаклю в міру нехитрий, в міру повчальний, досить смішний, а декому допоможе багато чого переглянути у своєму житті. Саме ці якості приносять виставі глядацькі симпатії і аншлаги.

Едуард Овчаренко
Фото з сайту http://bestin.uaПопередня публікація розділу У Кропивницькому з’явиться новий фестиваль
Наступна публікація розділу Від захисту прав до боротьби за виживання

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар