До 100-річчя Української революції

0747
До 100-річчя Української революції  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Що таке Українська революція? Які її досягнення? Які елементи «гібридної війни» проти Української Народної Республіки успадкувала і використовує російська пропаганда сьогодні? Які уроки з подій 1917–1921 років має винести Україна, щоби перемогти в сучасній війні? Як Україна вшановуватиме сторіччя революції? Про це розповіли представники Уряду під час прес-конференції 13 березня.

У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів історії українського народу ХХ сторіччя. Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених цією революцією.

«Саме сьогодні особливо актуально осмислювати уроки історії.  У грудні 1917 року більшовицькою Росією було розпочато збройну агресію проти Української народної республіки, і більшовицький агресор активно маніпулював: з одного боку — популістськими гаслами, провокуючи конфлікти і протистояння всередині українського суспільства та політикуму,  а з іншого  боку — це було повноцінне збройне втручання”,  - зазначив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко. Він проанонсував, що в Києві буде встановлено монумент Соборності та пам’ятник Симону Петлюрі. Пан Розенко також висловив сподівання, що протягом наступних трьох років ці важливі пам’ятники будуть споруджені у терміни, визначені урядовим планом заходів. «Рік Української революції уже розпочався. Офіційним його відкриттям будуть відповідні заходи за участю Президента України. Також зараз ведуться переговори з Верховною Радою України щодо можливості проведення спеціального засідання, яке буде присвячене 100-річчю Української революції», – узагальнив віце-прем'єр-міністр.

«Сто років тому розпочалась боротьба за те, щоб відстояти Україну. Почалася вона з російської агресії, з нападу більшовиків на Україну. Відповідно, ми можемо говорити про російську агресію, яка почалася сто років тому, про українську столітню війну за правду, за свободу, яка триває досі. І напевно, результат цієї війни залежить від того, наскільки ми засвоїмо урок наших попередників, наскільки ми пам’ятатимемо про їхню боротьбу», – зауважив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

Український інститут національної пам’яті вшанує століття подій Української революції низкою заходів. «Серед цих заходів є ті, які вже стали певною мірою звичними для Інституту. Йдеться про Міжнародну наукову конференцію “Революція, державність, нація: Україна на шляху самоствердження”, яку ми плануємо провести в червні цього року. Це фотодокументальна вулична експозиція, яку ми будемо проводити в Києві, відкриття плануємо на 24 серпня. Особливість наших виставок полягає в тому, що ми їх тиражуємо та розсилаємо у всі регіони, після чого вони продовжують жити, мандруючи областями», – зазначив Володимир В’ятрович.

Також голова УІНП розповів про Всеукраїнський пошуковий проект «Місця пам’яті Української революції 1917–1921 рр.», у рамках якого в усіх областях будуть створені робочі групи краєзнавців. На основі даних, що їх зберуть ці дослідники, Український інститут національної пам’яті створить онлайнову геоінформаційну систему, де буде розміщена інформація про встановлені місця пам’яті Української революції. Серед очікуваних результатів проекту: до 2021 року розмістити інформацію про 10 000 об’єктів, а також встановити у кожному районі України не менше одного пам’ятного знаку для увічнення пам’яті учасників подій 1917–1921 років.

Упродовж року команда Інституту виготовить настільну дитячу гру за мотивами подій та місць Української революції. Також заплановано запис аудіоальбому «Пісні української революції» у виконанні гурту «Хорея Козацька» та розробка окремого сайту «Українська революція 1917–1921 рр.». Зараз на сайті Інституту вже створена та наповнюється рубрика «Українська революція». Окрім того, разом з Апаратом Верховної Ради Інститут організовує виставку «100 років першого Українського парламенту», яка відкриється 15 березня.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко розповів про плани Міністерства на найближчі чотири роки: «Перенести питання Української революції 1917–21 років у популярну площину. Перетворити її на явище масової культури і зробити не просто елементом шкільної програми 9–11 класів, а частиною певного пантеону задля розуміння героїзму українців, яке б накладалося на ті архетипи, які в нас є». Також Артем Біденко презентував тематичну соціальну рекламу в регіонах України: «Це лідери Української Держави і ключові цитати, які говорять саме про перемогу, а не про зраду. Про те, що маємо єднатися і рухатися вперед заради єдиної держави, заради України».

Прес-служба Українського інституту національної пам’ятіМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар