Досліджуючи українську монооперу

0725
Досліджуючи українську моноперу

У Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського Національної оперети України у рамках авторського проекту режисера Тетяни Зозулі «Оперна скринька», відбувся вечір українських моноопер «Листи кохання».

За словами режисера-постановника завдання проекту – ознайомити українського глядача з багатством української опери. Минулого театрального сезону «Оперна скринька» представила моносцену Романа Григоріва «Фабія» та дитячу оперу Івана Небесного «Історія про один рояль».

Вечір під назвою «Листи кохання» складаються з двох моноопер. Заслужена артистка України Тамара Ходакова (сопрано) виконувала оперу «Вже котрий це до тебе лист…» на музику Івана Небесного і вірші Василя Стуса у супроводі Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо. Звучать витяги з поезій видатного українського письменника, через які переданого його трагічний життєвий шлях. Під час музичного вечора глядачі мали змогу ознайомитися з кіноверсією опери. Цю постановку можна вважати сміливим творчим експериментом.

А лауреат міжнародних конкурсів Валерія Туліс (сопрано) виконала монооперу Віталія Губаренка «Ніжність» («Листи кохання»), що є однією з найкращих опер композитора. Літературною основою для твору стала новела символіста Анрі Барбюса. Сюжет складають чотири листи, написані жінкою до свого коханого Луї, які він прочитає на другий день, через рік, через одинадцять років, через двадцять років. Композитор запрошує слухача до простору уявного, де розкривається потаємне життя серця героїні. Уся увага зосереджувалась на душевному стані головної героїні. В неї немає імені вона сама – ніжність, що звертається в листах до коханого Луї. Тут панує образ безмежної ніжності, якою сповнюється вся музика твору. На постановку цієї опери Тетяну Зозулю надихнули роботи фотохудожника Егейї Д’Айви (Литва-Франція).

«Вперше я виконала цю монооперу в Національній філармонії України, коли ще була студенткою. На цій виставі була присутня вдова В. Губаренка Марина Романівна Черкашина-Губаренко і сьогодні вона теж з нами поруч. Але мав пройти певний час, щоб я зробила зовсім інше, власне втілення твору. Нова постановка – це наша спільна робота з режисером Центру Івана Козловського Тетяною Зозулею. Сподіваюсь, що вона була зрозуміла кожній сучасній жінці.

Моя героїня сучасна жінка, яка знаходить листи іншої жінки, які допомагають їй не зробити ті ж помилки, яких свого часу припустилася вона. Хочу, щоб після цієї моноопери публіка відчула ніжність і любов, замислилася над тим, що потрібно цінувати справжні почуття і бути завжди щирими», - розповіла Валерія Туліс.

Едуард Овчаренко

Фото Сергій ГалушкаПопередня публікація розділу Поговоримо про кохання
Наступна публікація розділу Заломлена реальність

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар