«Етномайстерня Коло» презентувала експозицію до Великодня

0550
«Етномайстерня Коло» презентувала експозицію до Великодня ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У Вінниці громадська організація «Етномайстерня Коло» представила виставку до Великодня з таємничою назвою «Десень. Бардинкі. Бесаги». Про це повідомляє Gottstat.com.

Експозиція відтворює уявлення наших предків про Великдень – коли Сонце ставало більшим, а природа відроджувалась. Експонати розміщенні у трьох залах, кожна з яких символізує три світи – предків, нинішніх людей та богів. Стіни народні майстри прикрасили писанковими знаками-символами, які колись наносили на стіни будинку, як обереги. 

Представлені витинанки, традиційні, білі та двоколірні писанки, зразки старовинного ткацтва Вінничини, а також подільські вишиті сорочки.

Назва «Десень. Бардинкі. Бесаги» походить від найменування писанкових символів, які зберегли всю мудрість та глибину предків.

«Писанка – це послання з минулого.  Наші предки писали на яйце свої побажання. І саме на Великдень, коли Небеса відкривалися, вони зверталися до Бога зі своїми проханнями, які були почуті», − розповідає керівник «Етномайстерні Коло» Наталя Сентемон.

Відкриття виставки проходило під акомпанемент колісної ліри, дощовиці, бубна та рогачів з дзвіночками. В рамках експозиції відбуваються майстер-класи писанок, а також розповідають про пасхальні традиції Поділля.

Самобутнє українське мистецтво можна оглянути до 19 квітня.Підготувала Оксана Бруско

Фото: facebook.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар