Феєричне свято народно-інструментального мистецтва

0575
Феєричне свято народно-інструментального мистецтва ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

В культурному житті Миколаєва відбулася знаменна мистецька подія для всього південного регіону - ІІ Фестиваль виконавців на народних інструментах ім. Григорія Манілова. Це багатоцільовий соціальний проект, що включав концерти, майстер-класи та творчі зустрічі проводився. Його мета – розвиток та пропагування виконавства на народних музичних інструментах, утвердження національної школи народно-інструментального мистецтва.

Вперше цей Фестиваль проходив у 2015 році та був присвячений 90-річчю від дня утворення аматорського оркестру народних інструментів Миколаївського суднобудівного заводу ім.61 Комунара, керівником якого був заслужений діяч мистецтв України  Григорій Манілов. Організатором Фестивалю виступило Миколаївське державне вище музичне училище за підтримки управління  культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, Національної всеукраїнської музичної спілки та Асоціації баяністів, акордеоністів України.

Фестиваль дав можливість реалізуватися і показати свої вміння провідним творчим колективам та окремим виконавцям з міст Вінниці, Харкова, Херсону, Одеси та Миколаєва, чия творчість, будучи невід'ємною частиною національної культури, зберігає традиції спадкоємності поколінь, впливає на формування художніх смаків. У заході взяли участь: народний оркестр народних  інструментів «Південна рапсодія» Миколаївського коледжу культури і мистецтв, оркестр народної та популярної музики і Біс-квартет Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, оркестр народних інструментів «Кантабіле» Миколаївського державного вищого музичного училища, ансамбль народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії, оркестр народних інструментів комунального вищого навчального закладу «Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича», оркестр народних інструментів і оркестр української народної музики «Венцерада» Херсонського музичного училища, оркестр народних інструментів Одеського училища мистецтв і культури ім. К. Ф. Данькевича, а також творчі колективи і окремі виконавці Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової. В рамках програми фестивалю організатори запросили молодих віртуозів-баяністів, лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Дмитра Жарікова, Івана Чурило, Бориса Талька та Володимира Чефранова, які виступили з окремими концертними програмами.

Художню раду фестивалю очолювали видатні музиканти сучасності, а саме  Єргієв І. Д. – завідувач кафедрою народних інструментів Одеської національної музичної академії  ім. А.В.Нежданової, кандидат мистецтвознавства, заслужений артист України та Міщенко О. В. – лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України, професор Харківського національного університету ім. І. П. Котляревського. В рамках фестивалю пройшла творча зустріч з Міщенком О. В., який провів майстер-клас з застосуванням найсучасніших технічних засобів та музичних інструментів.

Значущою подією цього свята стала участь в концертній програмі самого маестро, голови художньої ради, композитора Єргієва Івана Дмитровича, який  сольно і спільно з дружиною демонстрували свою виконавську майстерність та презентували унікальні музичні твори. 

Протягом фестивалю відбувся круглий стіл членів художньої ради, на якому проводився детальний методичний розбір фестивальних виступів оркестрів, колективів і солістів, а на завершення фестивалю відбулося нагородження всіх учасників дипломами та пам’ятними подарунками.

Фестиваль подарував справжнє свято, зібравши кращих виконавців на українських народних інструментах з різних куточків України, які відроджують самобутню культуру, розвивають та підтримують розмаїття форм та кращі зразки народно-інструментального мистецтва на Україні.

Н. Павлюченко, головний спеціаліст відділу мистецьких та навчальних закладів Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДАПопередня публікація розділу Новий сингл від гурту «Біла Вежа»
Наступна публікація розділу Закарпатський дует TYUPA створив ритмічний міні-альбом

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар