Година запитань до Уряду

01226
Година запитань до Уряду ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

24 березня під час Години запитань до Уряду на засіданні Верховної Ради України – міністр культури Євген Нищук виступив із доповіддю про важливі пріоритетні завдання розвитку державної культурної політики.

Міністр культури зазначив, що 23 березня Верховна Рада остаточно ухвалила два фундаментальні для сфери культури закони: «Про державну підтримку кінематографії в Україні» та «Український культурний фонд».

Під час свого виступу Євген Нищук зупинився на стратегічному баченні розвитку культури на середньострокову перспективу, яке було сформульоване експертами громадянського суспільства. Він навів конкретні цифри з проекту Національного звіту про результати збору і визначення індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток в Україні, розробленого за методологією ЮНЕСКО (CDIS).

Так, у 2014 році культурний сектор забезпечив 4 % ВВП країни, це дещо менше, ніж добувна промисловість (5,72 %), фінансова і страхова діяльність (5,11 %), але більше, ніж сектор будівництва (2,67 %). Крім того, за даними цього ж звіту, – 3,17% зайнятого населення України 2014 року працювали в культурних і креативних індустріях. За його словами, такі факти дають змогу перевести розмову про значення, потреби та інтереси сфери культури на принципово інший рівень. І це вже знаходить відображення у політиці та планах усього Уряду.

Міністр культури також поінформував народних депутатів про діяльність відомства для забезпечення підвищення інституційної спроможності Міністерства, а також установ і закладів, що перебувають під його впливом.

Так, у 2016 році було проведено реорганізацію апарату Міністерства – із новими функціями та розширенням рамок компетенції, що актуалізувало сферу його впливів. Зокрема, створено управління стратегічного планування та розвитку; сектор розвитку креативних індустрій; управління з питань мовної політики та літератури; сектор організації державних подій.

На звернення Міністерства культури – Європейська комісія проводить процесуальний і функціональний аудит відомства, результат якого очікується у травні.

Крім того, у рамках «Програми залучення фахівців» проекту ЄС Association4U – в Мінкультури з грудня 2016 до жовтня 2017 року працюють три експерти, які надають допомогу в розробці та реалізації культурної політики – відповідно до статті Угоди про асоціацію з ЄС, де йдеться про сприяння розвитку культурних індустрій в Україні.

Міністр культури також згадав про такий європейський інструмент для розбудови інституційної спроможності, як TAIEX. Координаційна група з питань впровадження цього інструменту погодила п’ять заявок від Мінкультури – у сфері початкової мистецької освіти; державної політики щодо свободи совісті та захисту прав національних меншин; адаптації законодавства у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

Міністр культури також нагадав, що завдяки збільшенню обсягу фінансової підтримки держави вдалося наростити обсяги національного кіновиробництва, сприяти появі нового, якісного продукту, який здобуває щороку низку нагород на престижних світових кінофорумах. Так, 2016 року було створено 35 вітчизняних фільмів, видано каталог українських фільмів 2015–2016 років (українською та англійською мовами) та каталог українських документальних фільмів 2013–2016 років (англійською мовою).

Міністр культури висловив переконання, що нині ми є свідками того, як у сфері культури настають справжні, докорінні зміни, не в останню чергу завдяки підтримці цих змін з боку європейських партнерів. Минулого року з ініціативи Мінкультури – експерти Ради Європи провели черговий аналітичний огляд культурної політики України, з окремим наголосом на питаннях охорони культурної спадщини і модернізації культурних інституцій та інфраструктури в різних регіонах.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький подякував Євгену Нищуку за змістовну доповідь та, згадавши звіт про діяльність і пропозиції Мінкультури в галузі культури, поцікавився думкою міністра культури щодо запровадження в Україні практики культурних субвенцій.

Євген Нищук зазначив: надзвичайно важливо, що саме в стінах Верховної Ради порушується це питання, адже, здійснюючи мало не щотижня поїздки регіонами України, під час спілкування з місцевою громадою постійно чує це питання. Чому на найважливіші об’єкти, особливо культурної спадщини, не можна спільним коштом та за участю держави, області, міста й місцевих муніципалітетів – здійснювати субвенцію?

 

Прес-служба Мінкультури

Фото kmu.gov.uaМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар