IV Міжнародний фестиваль українського театру

0859
IV Міжнародний фестиваль українського театру  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

З 2 по 9 квітня у Кракові, Новому Сончі та Горлицях (Польща) проходить IV Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід». Цю унікальну подію організував Фонд масових видовищ і шоу-програм разом із Центром молоді ім. доктора Генрика Йордана в Кракові. Традиційне гасло  фестивалю – «Крізь терни до зірок».

Кожного року фестиваль розширює своє концепцію й виходить за рамки суто української тематики. Минулого року виступали не лише польські та українські колективи, але й німецькі, грузинські, австрійські та литовські. За три роки у фестивалі взяли участь близько 500 артистів, серед яких – аматори, професійні актори, студенти та діти. Його головна мета – підтримати та популяризувати українське сучасне театральне мистецтво.

Як розповідає директор фестивалю Надія Мороз-Ольшанська, ідея організувати такий захід з’явилася ще тоді, коли вона займалася театром в Україні.

«З моєю подругою Марією Макаренко ми вирішили провести в Кракові перегляд українських театрів. Звернулися до Центру молоді Йордана, бо тоді в нас ще не було своєї організації. Його директор Бартоломей Коцурек підтримав нас і так з’явився перший фестиваль. На ньому ми показуємо, що Україна в мистецтві та культурі перебуває на рівні з Європою, а європейці можуть чогось навчитися також і у нас», − каже Надія Мороз-Ольшанська. Також вона наголошує, що міжкультурна атмосфера фестивалю сприяє обміну досвідом, адже кожен колектив, який приїжджає до Польщі, бере для себе щось нове.

Цьогоріч  виступають театри з Одеси, Харкова, Києва, Чернігова, Сумщини та з інших міст. Також беруть участь колективи із Грузії, Польщі, Вірменії, Німеччини тощо.

Окрім театральних вистав, на фестивалі проводяться різноманітні лекції,  майстер-класи з театрами та насиченою освітньою програмою.

Під час Форуму Східного партнерства, що відбувся у 2016 році в Люблині, багатокультурна ініціатива фестивалю була нагороджена як найкращий Культурний транскордонний проект.  

«Схід-Захід» проходить під патронатом Міністерства культури і національного спадку Польщі, а також Маршалка Воєводства і Воєводи Малопольського, Президента міста Кракова і ректорів краківських університетів.


Підготувала Оксана Бруско

Фото: facebook.comПопередня публікація розділу Український театр за Карпатами
Наступна публікація розділу За і проти ста відсотків…

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар