Кириленко: «Новий закон про освіту має передбачати загальнообов’язкове вивчення української в школах»

095
Кириленко: «Новий закон про освіту має передбачати загальнообов’язкове вивчення української в школах» ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Уряд буде й надалі посилювати підтримку та увагу до української мови.

Про це в ефірі Українського радіо наголосив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко. Він наголосив: «Ми так чи інакше вийдемо на ухвалення нового закону про мову на зміну сумнозвісному нищівному закону, прийнятому за часів Януковича».

 За його словами в час російської агресії питання мови – це питання, насамперед, національної безпеки. Там, де була повага до української мови – Україна зберігає суверенітет, там, де не було поваги і буяла путінська пропаганда – там тепер війна і тимчасова окупація», – сказав В’ячеслав Кириленко й додав, що система освіти має стояти на сторожі підтримки та розвитку української мови.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що в липні буде ухвалюватись новий закон про освіту. В’ячеслав Кириленко прогнозує гострі дискусії стосовно 7 статті, яка унормовує мовні питання. «Ми повинні забезпечити таку редакцію нового закону, що передбачає обов’язкове вивчення в усіх школах української мови. Національні меншини також мають володіти державною українською мовою, і водночас мати можливість вивчати свою рідну мову.  Не можна допускати маніпуляцій, котрі ставлять будь-яку мову вище української»,  – заявив  Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

Прес-служба В'ячеслава Кириленка

Фото: radiosvoboda.orgМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар