Конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО» підвів підсумки

0929
Конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО» підвів підсумки

У листопаді 2016 року розпочався конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО», в якому взяли участь декілька сотень українців різних вікових категорій та професій. Він став першим кроком у реалізації  комплексного комунікативного проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!», зініційованого та реалізованого Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанією «ВАВІЛОН».  Метою проекту є розвиток та популяризація українського кіно на теренах України. 28 лютого у столиці організатори проекту підвели підсумки проведення конкурсу та оголосили його переможців.

Конкурс «СВОЄ КІНО» створений  для того, аби дібрати найкращі сценарії фільмів короткого метра та здійснити їх виробництво. Згодом ці стрічки довжиною в 3 хвилини демонструватимуть у кінотеатрах разом з трейлерами та рекламними блоками, які показують перед фільмом, а також на телеканалах.

Як каже голова правління «СРКУ – дивись українське!», генеральний директор компанії «ВАВІЛОН» та ініціатор проекту «Дивись українське – твори майбутнє!» Андрій Різоль, це не є державне чи комерційне замовлення. Це соціальний проект, який розвивається виключно за рахунок меценатської підтримки партнерів проекту, а саме завдяки підприємцю, меценату та засновнику Благодійного Фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігорю Янковському.

«Цей проект адресований одному з найбільших соціальних викликів – розвитку вітчизняної  кіноіндустрії. На сьогодні, в Україні виросло ціле покоління людей, яке дивиться здебільшого американські фільми. Ми ж прагнемо познайомити громадян з українським кіно за допомогою позитиву, а не агресивного нав’язування. Робимо все для того, аби сподобатися глядачеві, а не відштовхнути його якоюсь депресивною історією, якою, на жаль, і так переповнені екрани», − розповів Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Загалом на конкурс надійшов 501 сценарій з багатьох куточків України, а також зі США, Італії та Арабських Еміратів. Половина авторів, що надіслали на конкурс свої твори, це творчі люди, які не є професійними сценаристами. Решта мають досвід у написанні сценаріїв.

«Усі твори, які ми отримали, дуже різноманітні за жанрами. Про складні та болючі речі люди можуть як мовою трагедії, так і мовою комедії. Вони незабаром будуть екранізовані, то ж ми отримаємо широку та цікаву кінематографічну палітру», − зазначив кінознавець, кінокритик та сценарист Володимир Войтенко.

Серед журі конкурсу були 84 експерти –  представники мереж кінотеатрів, режисери, журналісти, продюсери, кінознавці, музиканти, актори, ТОП-менеджери соціально відповідних компаній, PR директори та інші фахівці.

Проходив  він в два етапи. В першому із загальної кількості надісланих робіт було обрано 100, а в другому  обрали 20 найкращих. Перемогу здобули твори: «Клоун» Василя Кухара, «На краю» Миколи Терещенка, «Кадет» Олександра Столярова, «На своїй землі» Федова Янько, «Пуанти» Лілії Остапович, «Стрибок Віри» Миколи Кирильчука, «Голос» і «Ліфт» Михайла Іллєнка, «Сонний трамвай» Ігора Байбарза, «Чоловік» Оксани Артеменко, «Дякую!» Максима Люкова, «Інклюзія в школі» Олени Осмоловської, «Щедрик» Андрія Малюховича, «Звичайний ранок» Ярослави Наумової, «Моно» Євгенії Бабенко, «Холодний дощ самотності» Олега Павлюченкова, «Серцеїдка» Олександри Бровченко, «Двері» Василини Дротяк, «Паперове серце» Ольги Калуги та «Один день з життя прем’єр-міністра» Софії Столярової.

Оксана Бруско

Фото надала Ольга ЛесикМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар