Кришталевий ювілей академії танцю

0511
Кришталевий ювілей академії танцю ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

8 квітня на сцені Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка відбувся ювілейний гала-концерт, присвячений 15-ти річчю Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря. Академія імені С. Лифаря ‑ це професійний навчальний заклад, який, один з небагатьох в Україні, орієнтований на безперервну ступеневу підготовку хореографів, починаючи з віку 5-6 років і закінчуючи отриманням диплому про вищу хореографічну освіту. Цей навчальний заклад – окремий своєрідний світ, де формуються та виховуються професіонали, яких визнає увесь світ. Випускники закладу працюють у провідних творчих колективах не лише України, а й Німеччини, Польщі, Росії, Франції, Хорватії.

Балет і танець – це інтернаціональна мова. Юні танцюристи, що демонстрували свою майстерність, заворожували глядачів пластикою тіла, мімічною грою, акторською майстерністю та щирістю вислову. Батьки і діти, які вирішують пов’язати своє життя з цією професією, свідомо обирають складний шлях. Усім відомо через який біль та цілодобову колосальну фізичну працю доводиться проходити танцюристам, аби продемонструвати професійність та справжню красу мовою тіла.

Приємно відзначити, що в залі було багато дітей різного віку, захід було продумано і скомпоновано таким чином, щоб було цікаво глядачам різної вікової категорії. На сцені відбувалося гармонійне дійство, у якому поєднувалися професійна майстерність виконавців, яскраві костюми, відеоряд, що демонстрував як історичні моменти навчального закладу, так і супроводжував балетні номери. Вдалим було і режисерське рішення ювілейного заходу. Глядачів не виснажували довгими привітальними промовами, їх кількість звели до мінімуму. Натомість розкривалася ідея ‑ продемонструвати творчу історію навчального закладу крізь призму хореографічних постановок. У програмі були представлені фрагменти з балетів «Зимова казка», «Лускунчик», «Коппелія», «Сезони життя», «Лісова пісня», «Пер Гюнт», «Чи почуєш ти мене…», «Петрик і Вовк», «Українських диптих». До того ж організатори мистецького дійства не піддалися спокусі продемонструвати майстерність лише зрілих артистів, випускників закладу. Навпаки, все що відбувалося на сцені, проходило за участі тих, хто ще навчається, чим забезпечили і дидактичну функцію заходу. Адже це ‑ чудова сценічна практика (не кожному випадає нагода виступити бодай один раз на першій оперній сцені країни), це ‑ можливість для батьків радіти і пишатися здобуткам своїх дітей, це ‑ нагода для маленьких глядачів побачити перспективи свого розвитку, це ‑ привід відчути задоволення від проробленої роботи педагогам і, що не менш важливо, це ‑ найкраща форма звітності перед громадськістю. Таким чином, було продемонстровано, що навчальний заклад обрав вірну стратегію розвитку, орієнтовану на майбутнє, а не почиває на лаврах минулого.

Ця ідейна спрямованість була реалізована і наочно. Глядачі мали нагоду спостерігати своєрідний діалог класики та сучасності ‑ поряд з класичними балетними па були продемонстровані фрагменти та цілі номери у сучасній стилістиці.

Для декого цей концерт був також свого роду «оглядинами», адже кращих виконавців, яких помітили під час виступу, тут же було запрошено до роботи у балетній трупі Раду Поклітару та до Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

Приємно усвідомлювати той факт, що вже у незалежній Україні знайшлися люди, які попіклувалися, щоб такий навчальний заклад виник, ба більше того, знаходяться і такі, які постійно підтримують його і сьогодні. Тому вітаємо увесь творчий колектив з кришталевою п’ятнадцяткою і дякуємо тим, завдяки кому є що святкувати.

Олена ПрокоповаМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар