Лірична сповідь покоління

04426
Лірична сповідь покоління

Вірш киянки Анастасії Дмитрук «Никогда мы не будем братьями» позаминулого року підірвав Інтернет і нині продовжує збирати повні зали. Він, поза сумнівом, докорінно вплинув як на українське суспільство в цілому, так і на кожну окрему людину зокрема. А ще він став своєрідним «цивілізаційним барометром»: одних окрилює, інших – розлючує, але байдужим не залишає нікого.

Здається, що для кожного поета є універсальний критерій «відомості» − це впізнаваність його творів (чи хоча б якогось одного) багатьма, чи майже всіма людьми. Із часом таких поетів називають «класиками», «геніями», «світочами» тощо. Але це з часом. Поки вони просто «відомі».
У Анастасії Дмитрук, яку вже називають «найпопулярнішою поетесою сучасності», на моє глибоке переконання, ще дуже великий творчий потенціал. У цьому пересвідчився кожен, хто відвідав хоча б один її поетичний вечір або просто слідкує за її творчістю в Інтернеті.
2 лютого поетеса зібрала шанувальників свого таланту на малій сцені Палацу «Україна». Поетична вистава Віталія Малахова «Світлом будь», за участю акторів «Театру на Подолі» В’ячеслава Довженка та Валентина Бойка, власне авторки, а також бандуриста Тараса Яницького, чи не після кожного вірша переривалася гучними оплесками і оваціями. Режисеру вдалося в поезіях Анастасії Дмитрук показати на сцені історію почуттів нашого покоління. Покоління, яке виросло в незалежній Україні, яке загартувалося двома Майданами і яке прийняло на себе найтяжчий удар від «сусіда-загарбника».
На вустах поетеси і чоловіків-акторів відчувався пульс нашого столичного життя – спочатку безшабашно-драйвового, а потім трагічно-жертовного, яке міцно переплетене червоною ниткою щирого кохання і любові до рідної землі.
Вистава «Світлом будь» побудована як сповідь авторки. Вона розповіла і про своє перше кохання, і про те, як стала «головним літературним ворогом Росії», і про те, як їй довелося «писати листи самій собі»… І ще про багато деталей, які можна було відчути тільки серцем.
Годинна постановка минула «на одному диханні», проте залишила відчуття «трьох крапок» − непереборного очікування продовження історії життя «воїнів світла», про яких пише Анастасія Дмитрук. Переконаний, що в її творчості все попереду: життя триває, війна обов’язково закінчиться перемогою, а нові поезії будуть присвячені найчистішим почуттям на Землі. І серед них ще чимало таких, які цитуватимуть, відтворюватимуть у музиці та які матимуть сотні римованих відповідей та переспівів…

Ще раз виставу «Світлом будь» на малій сцені Палацу "Україна" покажуть 15 березня.


Євген Букет
Фоторобота Романа РатушногоПопередня публікація розділу Ошібана – пошук гармонії
Наступна публікація розділу Фабрика дитячих фантазій

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар