Музичні листи кохання

0618
Музичні листи кохання ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Як казав персонаж відомого фільму «У бій ідуть лише старі»,  командир «співочої» ескадрильї «Маестро» (Леонід Биков): «Війна - тимчасове, а музика - вічна!», вічне й кохання. Особливо коли вона втілене в гармонію слів і мелодій. Кохання, що збереглося в народній пісенній творчості, в музиці та віршах, таких титанів української культури як Микола Лисенко, Іван Франко і Тарас Шевченко.  Саме барвам цього величного й найдавнішого почуття, втіленого як у народних творах, так і у творах відомих українських поетів та композиторів, був присвячений концерт «Листи кохання» Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Левка Ревуцького, що нещодавно відбувся  у мистецькому центрі «Шоколадний будинок».

Відкрилась концертна програма піснею «Ніч яка місячна». Вона була написана двоюрідними братами, що були закохані в одну дівчину, Миколою Лисенком та Михайлом Старицьким. Після чого чоловічий хор, під диригуванням Володимира Курача, Олексія Бояра, художнього керівника капели Андрія Карпінця,  продовжив зачаровувати глядачів такими «хітами» як «Гандзя», «ФраїруФраїру», «Ой ти дівчино, з горіха зерня» (слова І. Франка, музика А. Кос-Анатольського), «Ой у полі три криниченьки» (українська народна пісня, муз. М. Лисенко), «Ой крикнули сірі гуси» (слова Т. Шевченко), «Сміються, плачуть солов’ї» (слова О.Олесь, музика В.Безкоровайний), «Чорні очка як терен», «За нашим стодолом». Але зіркою програми став цикл «Свадьба», одну із пісень - «Горіла сосна палала» - разом із капелою захоплено виконував весь зал.

- «Свадьба», це унікальний комплекс народних пісень, який охоплює весь традиційний  шлюбний обряд Гуцульщини, - розповідає художній керівник чоловічої капели ім. Л.Ревуцького  Андрій Карпінець, - в ньому  душа українського народу,  журба й радість, щастя й печаль»…

- Пане Андрію, поділіться секретом, що ви робите з людьми, маю на увазі виконавців,  щоб досягти такої неймовірної майстерності?

- Глибині звучання та музичній гармонії виконання творів ми завдячуємо, як індивідуальному таланту кожного з учасників капели, так і нашому неймовірно обдарованому композитору Віктору Грицишину. Більшість музичних обробок, також  і «Свадьба», це його творчість…

Олександр Тарасов

Фото надані організаторами концертуПопередня публікація розділу Олег Скрипка виконав гімн ОУН по-сучасному
Наступна публікація розділу Шалена енергетика гурту «Мрія Життя»

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар