Ініціатива і допомога ветеранам АТО

0689
Ініціатива і допомога ветеранам АТО ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

З нагоди річниці своєї діяльності – організатори єдиної бази перевірених центрів допомоги учасникам АТО «Без броні» назвали найкращу ініціативу допомоги воїнам-атовцям: Коростенський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги. А переможцем у проекті «Шлях до себе» став Андрій Соломін – ветеран 51 ОМБР, історія адаптації якого отримала найбільше позитивних відгуків громадськості.

«Ми перевірили 881 організацію в усіх регіонах України, окрім Криму. Основними критеріями перевірки стали: планування діяльності, оцінка ефективності, наявність позитивного “фідбеку”, запит на послуги та його зростання, представлення в інфопросторі та доступність, співпраця із колегами (перенаправлення). Враховуючи ці показники, ініціативи оцінювали за 100-бальною шкалою. До проміжку від 90 до 99 балів увійшли 45 організацій, 33 з яких спеціалізуються на наданні юридичної допомоги, три – психологічної, одна зосереджена на фізичній реабілітації, а вісім – організації широкого профілю, які поєднують декілька галузей допомоги», – розповіла координаторка проекту «Без броні», голова ГО Studena Анастасія Мельниченко.

Ефективність діяльності організацій визначили шляхом анкетування клієнтів, перевірки звітності та внутрішнього моніторингу роботи фахівців. Коростенський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги отримав 99 балів, ця державна установа створена за кошти Міжнародного фонду «Відродження».

«За 2016 рік наш центр допоміг 415 особам. Цьогоріч ми очікуємо значне збільшення звернень через зміни у законодавстві та розширення сфери надання безоплатної допомоги воїнам-атовцям. Ми спеціалізуємося, перш за все, на вторинній правовій допомозі, тобто надаємо послуги адвокатів, оформлюємо процесуальні документи тощо. Найчастіше до нас звертаються щодо отримання виплат до 5 травня, статусу учасника бойових дій, інваліда війни та спорів стосовно ненадання земельної ділянки», – прокоментувала фахівець з інтеграції Коростенського центру Оксана Сергієнко.

Відбулась і церемонія нагородження переможця у проекті «Шлях до себе» – Андрія Соломіна, який у ході реабілітації після АТО почав малювати. Нині його роботи експонуються в музеях України та Італії.

«Після повернення з АТО я не міг спати. Хотів забутися у спорті, але знайшов спокій завдяки арт-терапії проекту “Зігрій душу”. Тоді я вперше взяв до рук пензля, і вже за 3 місяці опинився на 4-ому Міжнародному художньому пленері “Виноградна лоза” в місті Обзор у Болгарії. Нині дві мої картини викупила держава, вони – в Музеї волинської ікони, поруч із Холмською Чудотворною іконою Богородиці. Ще одну, кошти після продажу якої пішли на реабілітацію інших ветеранів-атовців, придбала греко-католицька громада міста Реджо-нель-Емілія в Італії. Зараз я працюю з проектом “Парадокси війни”», – каже Андрій Соломін.

 А психолог проекту «Без броні» Тетяна Руденко каже, що близько третини атовців після демобілізації починають нове життя у раніше не властивих для них галузях.

Більш детальну інформацію про успішні історії та шлях до себе після війни можна знайти на сайті проекту «Без броні». Адже подолати фобії, з якими кожна людина залишається сам на сам після жахів війни, – справа непроста, але й, судячи з усього, не безнадійна

Ілля СКИРТАЧ, "Культура і життя"

На фото: нагородження переможця у проекті «Шлях до себе» Андрія Соломіна – ветерана 51 ОМБРМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар