Пам´яті Небесної Сотні

0785
Пам´яті Небесної Сотні

Минуло три роки як був Майдан. Минуло, але  не зникло із пам’яті та свідомості українців. За декілька місяців він змінив чимало людей − тих, які щодня там були й тих,  які кожну мить висловлювали підтримку. Деяких Майдан навіки стер з лиця землі, залишивши на згадку лише їх імена та пам’ять про подвиг. 19 лютого в Національному музеї історії України зібралося коло друзів та однодумців, аби вшанувати загиблих Героїв Небесної Сотні. Відбулася творча зустріч «Музика нескорених».

В затишній та патріотичній атмосфері учасники вечора згадали Революцію Гідності та пісні, які лунали тоді. Ці пісні сповнені відчуття любові до України та змушують серце битися швидше.  Хвилюючі композиції виконали : Тарас Компаніченко та гурт «Хорея Козацька», Сергій Василюк із гурту «Тінь сонця», Василь Живосил Лютий, Леся Рой разом із гуртом «Телері», гурт «Рутенія», загадковий піаніст Майдану − Piano Extremist та інші виконавці. Загалом у зустрічі взяло участь понад 30 митців, які промовляли зі сцени під час Революції Гідності. Це музиканти, письменники та художники.

Пом´янути загиблих прийшов й отець Костянтин Пантелей. Він молився на Майдані протягом декількох місяців. Говорив,  що потрібно згадувати не лише Героїв Небесної Сотні, але й тих, хто пройшов усі тяготи цієї революції та безслідно зник, чиї імена сьогодні не відомі.

Зала була заповнена вщент. Слухали пісні Революції Гідності уважно, то пускаючи сльозу, то підспівуючи. Здавалося, ніби кожна нота була почута і проникала глибоко в душу. Линув чарівний звук флейт, сопілок, кобзи, гітари…

Говорили і про колір Майдану. Художник Матвій Вайберг, який створив серію картин «Стіна», присвячених Революції Гідності,  під час виступу розповів, що там краса і правда об’єдналися. Спочатку була романтична краса, а далі вона ставала грізною - небо червоніло, а землю покривав чорний колір. Під час створення картини, художник глянув на свою палітру і побачив, що там переважає  чорний, сірий та червоний кольори.

«Усі артисти, що зібралися тут, є  вільними люди, які готові народжувати великі пісні. За ними  не стоять ніякі продюсери, бо вони самі керують собою і співають те, до чого лежить їх душа. В ту страшну ніч лютого 2014 року ці музиканти разом зі священиками були на Майдані й боролися до останнього», − зазначив бандурист, лірник та лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко.

В цей день у музеї відбувся ще один захід, пов’язаний із подіями 18-29 лютого 2014 року. Було презентовано фотоальбом британського фотографа Джо О’Браяна «Майдан, більше ніж життя і смерть».

Оксана Бруско

Фото: facebook.comПопередня публікація розділу У Києві презентували музейний проект "Український Схід"
Наступна публікація розділу Відтворення видатних пам’яток

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар