Повернення з попелу

06030
Повернення з попелу

Днями, у Львівській обласній філармонії відбувся концерт , на якому прозвучали відновленні після спалення твори українського композитора, піаніста, музичного критика, педагога та диригента Василя Барвінського. Захід був приурочений до його дня народження й пов’язаний із відкриттям меморіальної таблиці композитору на стіні Львівської обласної філармонії.

Звучали рідко виконувані симфонічні твори Василя Барвінського, що були написані у концертному жанрі.

Василь Олександрович Барвінський народився в 1888 році в Тернополі у сім’ї діячів української культури. Саме завдяки йому українська музика розквітла  у Львові в передвоєнний час. Понад 30 років митець очолював Львівську консерваторію.

Барвінський був не лише музикантом, але й громадським діячем. В часи радянської та німецької окупації  допомагав багатьом львів’янам, при цьому нехтуючи власною безпекою та здоров’ям.  За це був покараний радянськими органами. Композитора відправили на десять років у мордовські табори, заборонили писати музику та спалили його ноти у дворі філармонії. Після повернення із заслання, Барвінському було заборонено не лише займатися педагогічною працею, а й навіть заходити у приміщення консерваторії. На деякий час його ім’я було викреслене з історії української музики.

Помер композитор в 1963 році у Львові. Після смерті Барвінського, його втрачені твори ніби відродились із попелу  − почали знаходитися в різних куточках світу. Відбулося й повернення імені митця.

Мета створення таблиці Василю Барвінському – відновити справедливість, а також привернути увагу сучасних людей до цієї особистості, заслуги якої для багатьох сьогодні майже забуті.

До Вашої уваги пропонуємо твори для віолончелі та фортепіано Василя Барвінського.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: photo-lviv.in.ua, svitppt.com.uaПопередня публікація розділу Сталінізм повертається у Росію
Наступна публікація розділу Корифей театру «Колесо»

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар