Промені сонячного Великодня

0518
Промені сонячного Великодня ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

В Центрі української культи та мистецтва вже вшосте відкрили виставку «Сонячний Великдень».  Мета експозиції – довести, що Великдень це родинне свято, яке багате на звичаї та традиції.

Протягом місяця кияни та гості столиці можуть ознайомитися з експозицією великодньої атрибутики від майстрів зі всієї України, а це писанки та мальованки, керамічні та вишиті твори, народні ляльки, вироби з рогози, витинанки, пряники, вітальні листівки.

Атмосферу Великодніх свят створюють кілька панно з писанок Оксани Білоус, композиція «Вічне коло» Олени Євдокимової, аплікація «Родинне коло» Ірини Бердаль-Шевчик. До подорожі у світ української давнини запрошує Валентина Ошина, яка представила картини «Червоне, то любов», «Ой летіли дикі гуси», «Ой мій милий вареничків хоче». У народних традиціях виготовили вишиваний одяг Зоя Романова (сорочка «Конопля», свитка «Святкова», сукня «Жито», сукня «Борщівська», костюм «Поліські буки») і Галина Олещук (жіноча вишиванка «Ілюзія Карпат», вишита сукня «Весняний водограй», вишита сукня «Подих літа»). Подих весни на виставку принесли квіткові композиції, створені Аллою Ждановою. Красу української природи намагався передати у тарілях Олег Кревць. У назвах своїх витворів майстер використав рядки поезії: «Тріпочуть квіти, небо вибухає, і блискавки зшивають увесь світ…», «І радість, і тепло, і легкість, і свобода. Летять мої думки з кульбабками у полі..», «Краса і сльози», «Плинуть навколо морські мрії», «Осіння ніжність». Поринути в неповторну атмосферу петриківського розпису допомогла Світлана Червякова, яка представила картини «Нове життя», «Спалах літа», «Турбота», «Метелики», «Солодкий    сон». Також святковості виставці надають малюнки вихованців школи мистецтв Ірина Бендеровської та посуд гончарної майстерні «SaknoArt».

У програмі «Сонячного Великодня» представили понад 30 родинних майстер-класів для і дітей дорослих: «Великодні витинанки своїми руками», «Великодня пташка з тканини», «Розпис Великоднього пряника», «Великодній декупаж», «Великодній кошик», «Птаха з соломи»», «Ангелик» та інші. Студія дитячого розвитку «Dolce Musica» запросила на концерт «Весняні мелодії».  Під час конкурсу «Великоднє диво» гості змогли стати членами журі і обрати переможців серед учасників виставки.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автораМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар