Сьома подорож КХАТу

01535
Сьома подорож КХАТу

Кожна новий сезон театру це нова подорож у світ мистецтва, під час якої акторів та глядачів очікує багато цікавого і незвіданого. Нещодавно у свою сьому подорож вирушив Класичний Художній Альтернативний Театр.

«Сьогодні театр відкриває свій сьомий театральний сезон. І відразу кілька знакових подій. Бенефіс-ювілей художнього керівника КХАТу Катаріни Сінчілло, презентація книжки її поезій «До» та прем’єра вистави «Гамлет». А попереду глядачів чекає ще багато сюрпризів та приємних несподіванок», - зазначила заслужена артистка України Олена Хижна. Також пані Олена виконала україномовні вірші Катаріни Сінчілло, а Наталія Здобнова представила її російські поезії.

Про роботу над книжкою «До» розповіла видавець і поетеса Наталія Вареник. Вона зазначила, що крім самобутніх поетичних рядків до видання включені чимало світлин, які знайомлять з Катаріною не лише як з артисткою, а й телеведучою і журналістом. А директор Будинку Письменника НСПУ Олександр Гордон побажав, щоб її вірші крім українською та російської виходили у перекладах англійською, німецької та іншими мовами.
Для свого бенефісу К. Сінчілло обрала «Гамлет» В. Шекспіра. Як зізналася артистка, насправді вона ніколи не мріяла про «Гамлета», на відміну від «Чайки», «Собаки на сіні» чи «Безіменної зірки». І коли головний режисер театру Віктор Кошель запропонував їй взяти цю п’єсу для бенефісу, то дуже здивувалася. Але перечитавши твір зрозуміла, що він написаний про неї та найближчого друга – поета й сценариста Олега Ремпинського, який у жовтні минулого року пішов із життя. Згодом усвідомила, що має розповісти свою історію – сучасну, актуальну, переконливу і присвятити її світлій пам’яті Олега Ремпинського.

Одним із факторів успіху цієї постановки, крім компіляції і цікавого режисерського рішення став вдалий розподіл ролей. У цій історії всі дійові особи головні, а кожен виконавець збагатив свою роль власним життєвим досвідом. Напевне зіграні ролі стануть етапними у житті заслуженого артиста України Віктора Кошеля, акторів Анатолія Суханова, Валерія Рождественського, Дениса Воронкова, Наталії Шаркевич, Олександри Рудницької, Івана Ганєва і, звичайно ж, Катаріни Сінчілло.

Якщо уважно простежити за поведінкою героїв вистави, то можна помітити багато «родзинок». Глядачам запропонована така версія: Гамлет народився дівчинкою, а тому заради збереження трону та королівської влади в руках династії король і королева наважилися приховати цей факт і видали дочку за сина… Коли свідком відкриття цієї таємниці стає Офелія, то вона гине не від божевілля – їй допомагає піти з життя королева Гертруда. І Клавдій вбиває свого брата не лише заради влади, а тому що він та Гертруда все життя кохають одне одного.

«Після цієї роботи всі попередні ролі стало грати набагато легше. «Гамлет» це підсумок значного творчого етапу як у моєму житті, так і в історії КХАТу. В останні роки я йшла до себе, йшла до Бога. Саме про це наш «Гамлет», - зізналася після прем’єри Катаріна Сінчілло.
Едуард ОВЧАРЕНКО
фото Анни ЛІМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар