Спілкування через прекрасне

05204
Спілкування через прекрасне    ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У Київському національному академічному театрі оперети, за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, відбувся гала-концерт присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між нашою державою і Литвою та 27-річчю відновлення Незалежності Литовської Республіки. У концерті взяли участь артисти Київської національної оперети та Каунаського державного музичного театру.

«Наші театри об’єднує багаторічна дружба і плідна співпраця: митці України та Литви підтримують двосторонні культурні відносини у фестивальних проектах, ініційованих театрами, організовують спільні концерти. Спілкування країн через прекрасне – процес багатошаровий, цікавий і продуктивний, адже мистецтво є універсальною мовою та ефективним засобом комунікації.

Творча співпраця між нашими театрами розпочалася 2005 року. 2008-го сюди вперше приїздили актори Каунаського музичного театру, потім наші виконавці завітали до Литви. Після цього ми багато разів їздили на фестивалі до цієї країни, а їхні вокалісти приїздили до нас. Ми постійно спілкуємося. Я щасливий, що ці люди приїздять до нас з великою любов’ю», - зазначив напередодні концерту генеральний директор та художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

«Без солідарності з іншими країнами не відбулося б відновлення незалежності Литви. Однією з таких країн є Україна. Я дуже радий, що сьогодні відбувається така хороша подія в українсько-литовських стосунках. Це приклад дружби між нашими країнами. Творча співпраця між нашими театрами триває вже 12 років.  Впевнений, що вона триватиме і надалі», - наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

«Нас радують поїздки в Україну. Між нашими театрами склалася обопільна любов. Ми бачимо, як нас добре приймає українська публіка. Цього разу до Києва завітали як наші зірки, так і молоді виконавці.

У репертуарі Каунаського державного музичного театру - опери, оперети, мюзикли, балет, музичні вистави для дітей. Представлені як класика, так і сучасні автори. Можливо до наступних наших проектів будемо залучати українських артистів і навпаки», - розповів керівник Каунаського державного музичного театру Беньямінас Жялвіс.

Також перед представниками ЗМІ виступили Йонас Янулявічюс, головний диригент Каунаського державного музичного театру та Оксана Мадараш, диригент постановник гала-концерту, заслужена артистка України.

У концерті прозвучали арії з відомих оперет, опер та мюзиклів, твори литовських і українських композиторів, були представлені балетні композиції. Українська публіка тепло вітала вокалістів з Литви – Яронімаса Мілюса (артиста, який підтримував українців на Майдані 2013 року), молодої співачки Марії Арутюнової і, добре відомої в Україні, прими Каунаського музичного театру – Гітани Пячкіте, солістів балету – Валерія Осадченка, Юстини Віткуте, Ауксе Мікалаюнайте. Вони подарували київським глядачам арію Далі з опери Б. Дваріонаса «Даля», твір «Зіронька» на музику цього ж композитора, танго «Прощавай, Ноніно» (музика А. П’яцолли), уривок з мюзиклу «Джекілл і Хайд» - «Хтось схожий на тебе» та інші. У свою чергу заслужені артисти України Ігор Левенець, Ася Середа-Голдун, Ірина Беспалова-Примак, Галина Довбня, солісти-вокалісти Національної оперети України Тетяна Журавель, Надія Новосьолова, Євген Прудник, Олексій Кирилов, Олена Арбузова, солісти балету Яніна Сазонова та Максим Булгаков представили твори як української («Червона калина» з мюзиклу І. Поклада «Різдвяна ніч»; пісня Йолан з опери Г.Майбороди «Милана») так і світової (арія Октавіо з опери Ф. Легара «Джудітта; «Я хвора» (музика А.Донадель, слова С. Лама); «Королі світу» з мюзиклу Ж. Пресгурвіка «Ромео і Джульєтта») музичної спадщини.

А завершальним акордом концерту стала пісня «Разом назавжди» на музику О. Пономарьова та слова П. Шпилька, яку виконали всі його учасники.

Едуард Овчаренко

Фото Ірини ПельцПопередня публікація розділу Живі емоції лялькової родини
Наступна публікація розділу 100 років Українській революції

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар