Спільнота волонтерів

Спільнота волонтерів

Але ці люди не лише існують, а й іноді зустрічаються на конференціях, щоб обговорити поточні справи і запланувати те, чим вражатимуть світ найближчим часом.

19–21 грудня в Києві відбулася Центрально-Східноєвропейська зустріч представників руху Вікімедіа – міжнародної спільноти волонтерів, які підтримують поширення знань насамперед через вільну енциклопедію Вікіпедію. Близько 70 досвідчених редакторів, патрульних і адміністраторів Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа з 25 країн Центральної та Східної Європи зібралися для того, щоб ділитися досвідом, здобувати нові навички та реалізовувати міжнародну співпрацю.

За три дні учасники конференції обговорили широке коло актуальних питань. А саме: дозвіл на вільне фотографування споруд (свобода панорами), якого в Україні, до речі, ще досі немає; поїздки вікіпедистів з метою збирання матеріалів та фото для майбутніх статей в енциклопедії (Вікіекспедиції); проблеми найму працівників, коли волонтерського часу недостатньо; досвід роботи з пресою та соціальними мережами. Обговорювалися також освітня програма Вікіпедії, конкурси статей та тематичні тижні у Вікіпедії, співпраця з бібліотеками, галереями, музеями та архівами, фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю», розвиток малих Вікіпедій, процес пошуку волонтерів та інше.

Цікавим був досвід Ґрети Дочі з Албанії та Сусанни Мкртчян із Вірменії щодо організації «вікітаборів» для охочих колективно писати статті до Вікіпедії. Традиційно співпраця між відділеннями і поглиблення транскордонного співробітництва між спільнотами редакторів стали головними лейтмотивами конференції.

Центрально-Східноєвропейська зустріч Вікімедіа – 2014 (Wikimedia Central Eastern European Meeting – 2014) — це третя щорічна зустріч редакторів вільної енциклопедії Вікіпедії та інших вікіпроектів із Центральної та Східної Європи. Попередні були у Словаччині та Сербії. Захід відбувся у приміщенні Київського національного лінгвістичного університету.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Введіть число, зображене на малюнку

code

Ми в соцмережах

78,695 Fans Like
323,504 Followers Follow
1,120 Subscribers Subscribe

Новини Укрінформ