Спогад про Майдан

01965
Спогад про Майдан

У репертуарі Київського академічного театру «Колесо» переважає українська та зарубіжна класика. А нещодавно художній керівник театру, народна артистка України Ірина Кліщевська звернулася до сучасної літератури і здійснила постановку за п’єсою Надії Симчич «Ми, Майдан».

Надія Симчич пише прозові (казки, повісті, романи) та драматичні твори для дорослих і дітей. Є також автором багатьох інсценізацій за творами сучасних українських авторів, зокрема Юрія Андруховича. Неодноразово перемагала в загальноукраїнських літературних конкурсах. Зокрема, отримала гран-прі конкурсу «Золотий лелека» за збірку казок (2008) та гран-прі конкурсу «Коронація слова» за найкращий драматичний твір – «Хата, або Кінець епохи вишневих садів» (2012).

Її п’єса «Ми, Майдан» – переможець конкурсу мережі театрального перекладу «Євродрама» (Париж, Франція) і входить до антології п'єс «Майдан. До і після». В своєму творі Надія Симчич описує події листопада 2013 – лютого 2014 років. Автор твору ретельно відбирала свідчення активістів у Facebook, згодом створивши свою п'єсу «Ми, Майдан». У кожного героя п'єси є реальний прототип, з якими драматург підтримує зв'язок і досі.

«Національний Центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса запропонував нашому театру провести читання сучасної драматургії. Нам дуже сподобалася п’єса Надії Симчич «Ми, Майдан». Ми зрозуміли, що зможемо з цього твору зробити повноцінну виставу. Вперше наш театр працює в жанрі документальної драматургії, цей жанр дуже поширений у країнах західної Європи, а в Україні він лише починає з’являтися.

На жаль за проблемами сьогодення люди почали забувати про Майдан. Отож головна мета нашого проекту нагадати про ті події, що докорінним образом змінили хід української історії. Ця вистава несе позитивні емоції, які нам так необхідні для перемоги. Гадаю, що наш творчий експеримент вдався. Вірю, що цей спектакль буде довго жити», - розповіла режисер-постановник.

Вистава складається з чотирьох частин. У першій, що має назву «Піднесено-патріотична», розповідається про людей, які були на Майдані, про їхні мрії та сподівання, про «ті тушок», про ті події, що відбувалися поза Майданом, про значення для кожного українця вислову «Слава Україні!». Друга частина – «героїчно-вибухова» – про найскладніші та найтрагічніші дні Революції Гідності, третя – «тужливо-прощальна», це вшанування тих, хто загинув за свободу і гідність. Червоною ниткою через четверту частину – «Містичну» проходить думка, що перемогти Євромайдану допомогли вищі небесні сили. А герої вистави впевнені, що «в Україні народиться багато людей, які змінять світ».

Заслужена артистка України Наталія Надірадзе, актори театру «Колесо» Анна Артем’єва, Денис Драчевський, Олег Лепенець, Андрій Мороз, Аліна Проценко, Владислав Пупков, Дмитро Соловйов не просто читають спогади учасників тих буремних подій, а пропускають їх через свої душі й серця. Через це так переконливо виглядає все, що відбувається на сцені. Допомагають згадати ті дні кадри кінохроніки та пісні «Червона калина», «Пливе кача по Тисині», «Ми сміло в бій підем», «Боже, великий єдиний».

Вже з перших хвилин вистави акторам вдалося налагодити контакт з глядачами, а під завісу сцена і глядацька зала вже немов становили єдине ціле.

«Щиро вдячна акторам театру, всім присутнім у залі, всім чиї спогади сьогодні пролунали!», – наголосила після прем’єрного показу автор Надія Симич. Своїми спогади про найтрагічніші дні Євромайдану поділився активний учасник тих подій, народний депутат України Юрій Тимошенко. А поет Станіслав Чернілевський прочитав власні вірші, створені під враженням від вистави.

Наразі театр готує оновлену версію спектаклю. Однією з родзинок має стати виконання вживу всіх пісень, а також ще кілька сюрпризів.

Євген Вівчарук
Фото надані театромМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар