Історія про Аксьонових і Крим

02616
Історія про Аксьонових і Крим

Три роки тому підрозділи російської армії захопили парламент та уряд Криму і вивісили над ними прапор Росії… До цієї дати Незалежна медіа-профспілка спільно з Національним газетно-журнальним видавництвом і Кримським домом організували безкоштовний перегляд фільму Ігоря Чайки «Острів Крим. Дежавю».

Стрічка розповідає про передумови захоплення російськими окупантами українського півострова.

Найцікавіше, що ці події передбачив письменник Василь Аксьонов, який наприкінці ХХ сторіччя написав роман «Острів Крим», а сепаратист Сергій Аксьонов на початку ХХІ втілював пророцтво в дійсність. Звісно ж, це єдина паралель, яку помітив режисер фільму Ігор Чайка. Власне, це і стало тією червоною ниткою, якою було прошито кінострічку.

Ігор Чайка розповідає, що ідея фільму з’явилась в 2008 році: «Фільм був задуманий одразу після того, як Росія почала війну з Грузією. Мені стало очевидно, що наступною може бути Україна, власне, Крим. Коли почалась війна в Грузії, я часто їздив до Криму і бачив, як там усе відбувається – роздача російських паспортів, виступи одіозних активістів типу Глушкова, відкриття Московського дому в Севастополі. Тодішній президент Мітя Ведмєдєв оголосив в Севастополі общерасійський парад. Власне, ми тоді приїхали і знімали то дійство», - згадує режисер.

Прем’єра документального фільму «Острів Крим. Дежавю» відбулась 24 травня 2014 року в рамках українського тижня на білорусько-польському незалежному телеканалі «Белсат», а загальноукраїнська прем’єра відбулась трохи пізніше – 25 грудня 2014 року на Першому Національному каналі.

Юлія Капшученко

Фото Світлани СоколовоїПопередня публікація розділу Інтенсив театрального менеджменту
Наступна публікація розділу У Києві презентували інноваційні культурні проекти

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар