Супергерої у житті і казці

0650
Супергерої у житті і казці  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Дитинство – це період захопливих мрій і фантазій, тому майже кожен малюк уявляє власне казкове королівство, до якого прагне потрапити. Юний Казкар (Кирило Горолюк) теж вирішив намалювати свій дивовижний замок. Для цього він навіть має спеціальний чарівний пензлик! Королівство в нього вийшло яскраве – із льодяникових цукерок. І герої особливі: добродушний Король (Ігор Пісний), підступна придворна Дама (Іоланта Пилипенко), пришелепкуваті Принци: Дурдун (Ігор Іванов) і Балдан (Любомир Валівоць), завзята Швачка (Тетяна Лозіна), сором’язливий Квіткар (Сергій Кучера).

Утім Казкар не встигає намалювати одну з головних героїнь – сміливу й відважну Принцесу (Христина Микитин), яка має протистояти підступним намірам Дами. Тож лиходійка просто викрадає диво-інструмент для малювання. Щоб врятувати своє Солодке королівство, Казкар змушений стати героєм чудернацької казки і вирушити на пошуки пензлика.

Так починається вистава «Невидима з Солодкого королівства» – чергова прем’єра Театру юного глядача на Липках. У її основу покладена казка-комедія «Чарівний пензлик» Валерія Зиміна. Усього в арсеналі цього дитячого письменника і драматурга 27 яскравих п’єс-казок. До речі, осіння прем’єра в Театрі юного глядача – «Жила собі Сироїжка» Дмитра Лободи – теж його авторства.

Здійснила постановку «Невидимої...» молода режисерка Ольга Оноприюк (дебютна робота на великій сцені). Наповнив казку сучасними ритмічними й мелодійними композиціями разом із постановником Олексій Петрожицький.

Художник Марія Крутоголова створила казкове Солодке королівство із яскравих льодяників у формі сердечок і завитушок, а також стильні чудернацькі костюми героїв. Наприклад, Король схожий на рожево-зефірний пудинг, Придворна дама – на шоколадно-вершкове тірамісу, а Принцеса – на героїню популярного мультику «Барбі: Супер Принцеса».

Різноколірні тканини «кислотного» кольору, які світяться в темряві, допомогли створити ефект чарів – політ різних предметів, наче їх і справді піднімала невидима Принцеса. Яскравий грим на обличчях акторів підкреслював притаманні для героїв риси характеру.

Барвисті костюми, своєю чергою, надихнули акторів на створення оригінальної пластики своїх персонажів. Наприклад, Казкар нагадував славнозвісного Гаррі Поттера, Принц Дурдун – стилягу диско, Принц Балдан – пустотливе мавпеня, Дама – Пікову даму, у якої аж руки чесалися, щоб зробити якісь пакості.

Зрештою актори ефектно й виразно втілили різнохарактерних героїв, про що свідчили постійний галас-співпереживання дітей і сміх дорослих у залі. Головний меседж вистави проголошує у фіналі таки намальована Казкарем Принцеса: «Я бажаю, щоб кожен у нашому королівстві ніколи й нікого не боявся, йшов до своєї мрії сміливо і рішуче».

– Ми намагалися усе в цій казці максимально адаптувати до сучасності й у кожному героєві розгледіти прототип із реального життя, – розповідає Ольга Оноприюк. – Король є правителем, який постійно уникає відповідальності: ховається за вигаданою хворобою. Придворна Дама – це друга влада: сірий кардинал, який кожного підминає під себе.

Принц Дурдун нічого не бачить не через поганий зір, а тому, що самозакоханість заважає йому розгледіти ще когось окрім себе. Так само й Балдан: він не глухий, а просто бажає чути тільки те, що хоче. Швачка і Квіткар – хоч і запальні, однак нерішучі, залякані слуги.

Казкар – молодий, недосвідчений, амбіційний хлопець. Такий собі творчий «божевільний», який недопрацював свої винаходи, тому й виникли проблеми. Він є відправною точкою – поштовхом до дій та рішучих кроків усіх героїв: об’єднує їх і змушує побороти внутрішні страхи.

Адаптували до сучасності ми і Принцесу – вона в нас стала Супер Принцесою. Адже зараз час супергероїв, тож Принцеса стала цією рятівною суперсилою.

Солодке королівство – це наше суспільство. Наша «солодка» країна, гарно завуальована за казковою історією та яскравими персонажами. Одні бояться, живуть у постійному страху, а інші хочуть захопити чужу власність, аби нічого потім не робити.

Ця проблема актуальна не тільки в наш час і не лише у нашій державі. Рушієм усіх негараздів є страх: усі чогось прагнуть, але бояться наважитися це зробити. Так, зміни – це важко, і не одразу все буде солодко. Але для того, щоб щось змінилося на краще, треба перебороти себе і зважитися на рішучі вчинки.

ВІКТОРІЯ ІЛЬКІВ, "ТКК"

Фото автора



Попередня публікація розділу У Каневі показали «РеінкарНАЦІЮ»
Наступна публікація розділу Як зростити свій дім?

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар