Танець без кордонів

0499
Танець без кордонів ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У Київському академічному театрі на Липках відбулися танцювальні постановки від британської компанії «Candocо», що об’єднує професіоналів з інвалідністю та без. Заснована у 1991 році у Британії компанія змінює сприйняття і погляди людей всього світу, адже танець - це, насамперед, стан душі, а не тіла. Історія трупи починається з танцювальних майстер-класів для людей з інвалідністю. Їх проводили артистка Селеста Дендекер, що колись під час виступу отримала важку травму, але згодом віднайшла віру в себе та художник Адам Бенджамін.
Перша постановка, представлена глядачам – дует «Ти і я». Молода пара танцем і мовою тіла зображала всі емоції, що відбуваються у їхніх стосунках, захоплення, сварки, любов. Всі ці почуття були подані настільки правдиво, що після вистави з залу пролунало запитання від одного з глядачів, чи є танцюристи парою в реальному житті. Художній керівник компанії «Candocо» Педро Мачадо розповів, що цей дует був створений рік тому в першу чергу для фестивалів і майданчиків просто неба.
«Для нас це особлива подія, тому що зазвичай ми ставимо цю виставу просто неба, а сьогодні – в стандатному театрі», - зазначив він.
Друга постановка називається «Set and Reset/Reset». Танцюристи створили нову версію культової роботи американського хореографа Тріши Браун, підлаштувавши постановку під особливі потреби артистів, кожен з яких виконував свою особливу роль…
Глядачі бурхливими оваціями відзначили цю виставу. Адже проект є не тільки професійним, але й соціальним, бо адаптує людей з інвалідністю в суспільстві.
До речі, компанія «Candocо» цьогоріч відсвяткувала своє 25-річчя. За цей час її творчий колектив встиг відвідати близько 60 країн світу, а в Україну завітав вже втретє.
Ірина Пельц
Фото автораМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар