У Каневі хочуть створити новий історичний музей

0774
У Каневі хочуть створити новий історичний музей

В Каневі планують створити музей трипільського мистецтва. Ідея побудувати такий заклад з’явилася  давно, проте активно реалізовувати її взялись лише нещодавно. Вже розпочалися підготовчі роботи зі  створення музею. Їх здійснюють канівські активісти на чолі з місцевим краєзнавцем Анатолієм Петропавловським. Про це повідомляє Kanos.

Як розповідає Анатолій Петропавловський, Канівщина має важливе історична значення, адже  звідси почалася Русь – поляни, Рось, руси. На території Канівщини є трипільські поселення, деякі з них знаходиться у районі Таганчі та Бобриці. Останнє ніхто не досліджував, хоча було виявлене  ще у 1945 році російським археологом Тетяною Пассек. Там краєзнавець збирає фрагменти трипільської кераміки.

«Мистецтво трипільської кераміки фактично найперше в історії України. Конкретно цим об’єктам орієнтовано 5 тисяч років. Всі ці фрагменти мають мистецьку цінність. У трипільській кераміці можна знайти відображення всіх явищ природи та навколишнього середовища: ось поля, дощі, дерево життя…», − розповідає Анатолій Петропавловський.

У першому залі майбутнього музею буде археологія. Це фрагменти кераміки та знаряддя праці. Інші зали прикрасять збільшеними зображеннями фрагментів трипільських мотивів, картинами  у кольорі.

«На жаль, у Канівському районі можна знайти лише фрагменти мистецтва пізнього Трипілля. Але в музеї ми плануємо представити малюнки з різних часів трипільської культури, починаючи від раннього Трипілля, яке було у Молдові», − розповідає краєзнавець.

Паралельно буде створено експозицію «Майдан і Війна». Вона розповідатиме про бійців із Канева, які захищали і зараз захищають Україну.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: provce.ck.uaПопередня публікація розділу Як то: мати «…в душі вишиванку»
Наступна публікація розділу Зберігаймо народне надбання

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар