У Києві презентували інноваційні культурні проекти

0398
У Києві презентували інноваційні культурні проекти

У Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбувся форум «Моральне суспільство – шлях до успішного розвитку країни», де громадські діячі, керівники культурних установ та митці презентували свої проекти, спрямовані на розвиток духовності нашого суспільстві. Учасники форуму обговорили питання співпраці громадських організацій та діячів культури у спільних проектах, їх внесок у розвиток високоморального суспільства.

Головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька зазначила про те, що в Україні національне кіно мало поширене. Хоч кінематограф нашої держави почав розвиватися, не всі фільми, які вже вийшли в прокат, можна знайти в інтернеті. Лариса Іванівна запропонувала проект «Шкільна фільмотека», що популяризує українське кіно, зокрема, і серед молоді.

«Впровадження в навчання найкращих фільмів активізує зацікавлення Україною, її мистецькими надбаннями», - зазначила Л. Брюховецька.

Композитор і громадський діяч Андрій Бондаренко представив проект «Світова класика українською», що був запроваджений 2012 року. Метою проекту є виконання вокальних творів композиторів різних національних шкіл в українських перекладах.

Про власний проект «Україна – мій дім» розповіла майстриня художньої вишивки Тетяна Протчева. ЇЇ роботи, у прямому сенсі, співають, танцюють та світяться у темряві за допомогою вишитого QR-коду. І це не лише форма виробів, це вдале досягнення основної мети – популяризація української культури у світі.

«Такий формат робіт дуже зручний для презентацій за кордоном. Завдяки цим вишивкам можна достойно і ефектно представити нашу державу», - розповідає Тетяна Протчева. Майстриня дослідила традиційні візерунки різних регіонів, і вишила карту України, на якій кожна область має свій орнамент. Засканувавши код на карті, можна почути гімн України, побачити українські народні танці та краєвиди нашої держави.

На форумі виступив голова Спілки християнських письменників України Костянтин Шаповалов: «Наша мета – єднання літераторів для розповсюджування і відстоювання християнських цінностей, захисту християнського світогляу у сульспільстві. Ми заснували міжнародний кінофестиваль «Світло», який популяризує моральні та просвітницькі фільми. До того ж його метою є об’єднання талановитих, творчих людей, які створюють цікавий та якісний кінопродукт як з моральної так і з естетичної точки зору».

Було представлено й проекти кінотеатру українського кіно «Ліра», де проводяться не тільки покази фільмів, а й цікаві зустрічі та вечори поезії.

Безумовно всі ці проекти є важливими для розвитку української музики, літератури, кіно і народних традицій. Але головним є те, щоб вони заохочували до пізнання власної культури молоде покоління, говорили учасники форуму.

Ірина Пельц

Фото автораПопередня публікація розділу Історія про Аксьонових і Крим
Наступна публікація розділу Розпочався прийом творів на здобуття премії Івана Франка

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар