Вистави в центрі Олександра Довженка

01385
Вистави в центрі Олександра Довженка ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

27 травня о 19. 00 в культурному просторі Довженко-центру (Київ, вул. Васильківська, 1) покажуть візуально-музично драматичну виставу «Іфігенія в Тавриді. Наречена для терориста» в постановці Дмитра Костюминського. Музику для вистави написав Олексій Ретинський, а голосом проекту виступила Назгуль Шукаєва - співачка, що володіє рідкісним діапазоном голосу.

«Іфігенія. Наречена для терориста» - це сучасна версія однієї з найкривавіших  історій грецької міфології, яка сталася в Тавриді (так стародавні греки називали сучасний Крим).

Особливістю постановки є те, що вона одночасно розгортається у трьох площинах завдяки аудіо-візуальним технологіям.

Ця вистава рефлексує на теми глобалізації, світового тероризму і засилля медіаконтенту в сучасній реальності. А також порушує проблеми ролі України на світовій арені та самоідентифікації українського народу.

У великого аргоського царя Агамемнона було троє дітей: Іфігенія, Електра і син Орест. Богиня Артеміда зажадала, щоб Агамемнон приніс їй в жертву свою дочку Іфігенію. Він  зробив це, але в останню мить Артеміда зглянулася і зберегла їй життя. Дівчину відправили в далеку Тавриду, де вона стала жрицею в храмі. Іфігенія повинна була готувати до смерті усіх чужинців, яких заносило в ці краї. Одного разу, в полон потрапляють двоє друзів, яких Іфігенія має стратити. Одним з них виявляється її рідний брат Орест ...

У виставі беруть участь: Вікторія Литвиненко, Ігор Аронов, Іван Заверталюк, хор ALTER RATIO під керівництвом Ольги Приходько.

28 і 29 травня о 19. 00 відбудеться показ міжнародного україно-швейцарський проекту «ГАМЛЕТ. ВАВИЛОН».

Це авторська інтерпретація текстів письменників різних історичних епох на тему твору У.Шекспіра «Гамлет», нанизаних на сучасну проблематику глобального мультикультуралізму. Драматургічну основу вистави створила письменниця Катерина Бабкіна, музичну концепцію - композитор Олексій Ретинський. Постановка Дмитра Костюминського.

Головну роль у виставі виконує швейцарський актор Бартоломей Созанські. Гертруду зіграє Вікторія Литвиненко, а Офелію Тетяна Гаврилюк з Dakh Daughters. Композитор Олексій Ретинський вийде на сцену ще й як актор.

 Попередня публікація розділу «Бабусина вишиванка»
Наступна публікація розділу Виставка «Естетика символу: жіноча сорочка»

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар