Український погляд Одеського кінофестивалю

0349
Український погляд Одеського кінофестивалю ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Восьмий Міжнародний Одеський кінофестиваль проходитиме з 14 по 22 липня. Цього року в програмі будуть представлені фільми з п’яти континентів, спеціальним гостем стане польська режисерка Агнешка Голланд, вперше відбудуться професійні акторські курси Aktor`s Workshop 2017 та відкриється нова локація «Зелений кінотеатр  Stella Artois». Цікава статистика – на участь в конкурсних програмах було подано 911 фільмів із 81 країни, серед яких 645 іноземних та 266 українських кінострічок. За головний приз кінофестивалю Золотий Дюк та грошову винагороду (10 тис. євро) змагатимуться 12 стрічок, дві з яких українські («Рівень чорного», «Січень-березень»). Загалом вражає вагома доля вітчизняних фільмів –  до показу в Національній програмі відібрано 6 повнометражних та 17 короткометражних кінокартин.

Національна конкурсна програма: Повний метр

DIXIE LAND.  (Режисер Роман Бондарчук)

Хвилі Чорного моря розбиваються об пірс, сонце яскраве і небо блакитне. Дитячий оркестр Dixieland виконує марш. Учитель слухає. Здається, щастя триватиме вічно. Але дорослішання – невідворотнє. Раптом виявляється, що учитель – смертний, а в друга – свої плани на життя. Медалі й оркестрові інструменти виблискують на сонці, але кожна дитина має свою долю – з музикою чи без неї.

РІВЕНЬ ЧОРНОГО. (Режисер Валентин Васянович)

50-річчя стає початком складного етапу в житті весільного фотографа Кості. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, відходить назавжди. Хоча таких речей в його житті не так вже й багато: паралізований після інсульту батько, подруга – стиліст весільного журналу, старий кіт, слайди, на яких він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це звичайна рутина.

ГОЛОВНА РОЛЬ. (Режисер Сергій Буковський)

Фільм розповідає про маму режисера – кіноактрису Ніну Антонову. Сотні ролей у кіно – великих і маленьких. Це особиста історія. Про чесне й сумне життя. Про жертовність і свободу. Справжня акторська слава прийшла до неї лише раз у житті. Це була головна роль у першому радянському кольоровому багатосерійному телефільмі «Варчина земля». Відтоді минуло 45 років... Стрічка – лауреат Національної Кінопремії «Золота Дзиґа» у категорії «Найкращий документальний фільм».

ПРИПУТНІ. (Режисер Аркадій Непиталюк)

Одного ранку ... Коли ти вирішиш відкинути усе надумане про себе ... Доля вмить організує тобі зустріч з тією, котра тобі дійсно потрібна ... Але ... Доля також знищить майже все, що ти маєш ... Бо це твоя доля. Вона опікується тобою. Навіть, якщо ти маленька людина і мешкаєш у забутій Богом та людьми місцині. Перший український повнометражний фільм, де майже всі персонажі розмовляють суржиком.

СТРІМГОЛОВ. (Режисер Марина Степанська)

Київ, тут і зараз. 27-річні негерої намагаються зробити складний вибір в умовах героїчного часу. Антон, музикант- вундеркінд, що не впорався з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після двох років навчання в Швейцарії і піврічного лікування алкогольної залежності в психоневрологічному диспансері під Києвом. Катя, одна з тисяч дівчат, що знімають кімнати в кам'яних джунглях Троєщини і шукають себе, завтра має летіти в Берлін за "новим життям". Випадкова зустріч змінює все.

СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ. (Режисер Юрій Речинський)

Фільм розповідає дві паралельні історії. Перша — про молоде подружжя, австрійку Ганну й українця Юру, які потрапляють в автомобільну аварію, наслідки якої стають для закоханих руйнівними. Друга — про матір Ганни Марту, яка у Відні переживає розпад особистості, спричинений хворобою Альцгеймера.

Учасниками Національного конкурсу короткого метру стануть роботи:

«MERRY-GO-ROUND» Ігора Подольчака, «Бузок» Катерини Горностай, «Новосілля» Надії Парфан, «Технічна перерва» Філіпа Сотніченка, «До фігури батька» Лізи Бабенко, «Запаморочення» Юрія Катинського, «Ні! Ні! Ні!» Миколи Рідного, «Солатіум» Кристини Тинькевич, «Ленінопад» Світлани Шимко, «Тимчасово» Оксани Карпович, «А ви любите держпром?» Вікторії Белявської, «Випуск ‘97» Павла Острікова, «Завтра ти обов’язково одужаєш» Станіслава Битюцького, «Благодать» Жанни Озірної, анімаційні роботи «Причинна» Андрія Щербака, «Чудове чудовисько» Сергія Мельниченка та «Eluvium – регенеративна істота» Стаса Сантімова.

Оцінювати роботи українських кінематографістів буде журі Національної програми: актор Ейдан Тернер (Ірландія), кінокритик, арт-директор секції «Тиждень критики» Каннського кінофестивалю Шарль Тессон (Франція), драматург, режисер, сценарист Наталія Ворожбит (Україна).

На прес-конференції представниця генерального партнера фестивалю – Таскомбанку повідомила, що грошові винагороди за перемогу в усіх національних категоріях збільшать вдвічі. Відповідно, приз за «Найкращий український повнометражний фільм» становитиме 100 тис. грн., за «Найкращий короткометражний фільм та «Найкращу акторську роботу» по 50 тис. грн. відповідно.

Підготувала Галина Дуб

 Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар