Увірувати в святість Перемоги

0721
Увірувати в святість Перемоги ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

В Українському домі столиці Благодійний фонд «Майдан Гідності», Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції гідності та НЦДКС «Український Дім» презентували проект Романа Бончука «СТОІКОН».

Цей проект складається з іконописних робіт різного тематичного спрямування із зображенням ликів святих, великомучеників та блаженніших, котрі силою та вірою служіння йшли до перемоги добра, справедливості, моральної чистоти та відповідальності й тріумфу добра на планеті. Проект складається з кількох етапів і буде писатися до завершення війни на сході країни.

В останній день роботи проекту «СТОІКОН» у Києві священики Михайлівського Золотоверхого собору за участю Предстоятеля УПЦ КП Філарета освятили ікони для українських солдатів.

«Ми на шляху Добра, прагнемо миру і збереження нашої держави. Але перемоги не буде без усіх нас, тому ми дуже цінуємо захисників нашої Вітчизни. Ці ікони нагадуватимуть, що Бог захищає Вас», — наголосив Філарет.

«Цього року Україна вперше відзначає День добровольця, я вдячний цим героїчним людям. Вірю, що все у нас буде добре», — зазначив автор виставки Роман Бончук.

Після показу в Українському домі й освячення ікони передали командирам батальйонів на передову, військовим шпиталям, реабілітаційним центрам та бійцям для зцілення, підтримки.

Голови Печерської райдержадміністрації міста Києва Олександр Цибульщак і Печерської райдержадміністрації столиці Сергій Мартинчук вручили воїнам Віктору Думєнкову, Сергію Євтушенку, Віталію Спірідонову, Василю Болотову, Андрію Антоненку, Віталію Сірику, Андрію Плиті, Андрію Сосюрі, Олександру Гагаєву, Дмитру Новицькому подяки та цінні подарунки за мужність, героїзм, високий прояв патріотизму, участь у добровільному відстоюванні честі, гідності, територіальної цілісності України.

Частину іконописних робіт освятять у Гошівському монастирі, передадуть через волонтерів на передову. Частину передадуть капеланам, які освятять їх на місцях, як символ непохитності духу. А Роман Бончук планує збільшити свій проект до 300 робіт.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автораПопередня публікація розділу На підтримку родин загиблих воїнів
Наступна публікація розділу Мистецький фронт Анатолія Гнатюка

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар