В Одесі презентували фільм «Моя бабуся Фані Каплан»

0916
В Одесі презентували фільм «Моя бабуся Фані Каплан»

19 липня на Одеському міжнародному кінофестивалі відбулася прем’єра історичної драми Олени Дем’яненко «Моя бабуся Фані Каплан». Цією стрічкою відкрився Національний конкурс ОМКФ Про це повідомляє видання Gazeta.ua.

Стрічку «Моя бабуся Фані Каплан» було знято в Україні та Франції на замовлення Держкіно. Бюджет – 32 млн грн. Уперше фільм представили на позаконкурсному показі 69-го Каннського кінофестивалю.
За сюжетом, у паризькому передмісті Сент-Женев'єв де Буа, в Руському домі доживає віку старий, який володіє щоденником своєї бабці – Фані Каплан. Київська журналістка Марина вичитує в ньому пронизливу історію кохання Фані Каплан до Віктора Гарського.

Цей чоловік двічі використовував закохану в нього дівчину в своїх політичних іграх. По-перше, вона відбула за нього десятилітню каторгу, де осліпла и серйозно підірвала здоров’я. По-друге, 30 серпня 1918 року опинилася на місці, де Гарський призначив їй побачення. Навряд чи було збігом, що неподалік стався замах на Володимира Леніна.

Паралельна сюжетна лінія – бурхливий роман журналістки зі скандальним паризьким газетним репортером Філіпом.

Російський актор Олексій Девотченко, який зіграв у фільмі Леніна, загинув у листопаді 2014 року, коли робота над фільмом ще тривала. Його наступні сцени грав дублер, після зйомок відео обробляли за допомогою комп'ютерної графіки.

«Щойно переглянув цей фільм уже втретє, – розповідає режисер, член журі національної програми ОМКФ Валентин Васянович. – Це лише перше українське кіно на фестивалі, тому ще складно говорити про його шанси на перемогу. Особисто я стрічкою вражений. Знаю, за якої фінансової скрути її знімали, яких труднощів доклали, щоб завершити роботу. Те, як Олена Дем'яненко з Дмитром Томашпольським викрутились, маючи дуже обмежений бюджет – це викликає мою щиру повагу. Їм вдалось відтворити епоху, зняти видовищне історичне кіно – костюмоване, з декораціями, точним оформленням картинки, піротехнічними спецефектами, вражаючими масовками».

Також, за словами Валентина Васяновича, чудово, що герої спілкуються українською мовою: «За сучасним трендом, історичні герої у фільмах говорять тією ж мовою, якою розмовляли в житті. Мовляв, інакше виглядатиме неприродно. Мені такий підхід не подобається. Це лише умовність. Насправді завдання актора – просто бути органічним. Мова на його гру не впливає. Він має переживати свою роль, і тоді глядач йому вірить. У Альони чудовий україномовний Ленін, цілком органічні всі персонажі – це фантастично».


Підготувала Людмила Шевченко
Фото: скріншот з фільму «Моя бабуся Фані Каплан»Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар