В Івано-Франківську експонують відреставроване сакральне мистецтво

0480
В Івано-Франківську експонують відреставроване сакральне мистецтво  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У рамках реставраційного проекту «Врятуймо скарби разом!» в  Івано-Франківському краєзнавчому музеї триває виставка сакральних творів «Протистоячі з перехрестя». Про це повідомляє Репортер.

Серед експонатів – більше десятка дерев’яних скульптур з придорожніх розп’ять, на яких фігури Богородиці, Івана Богослова, ангелів та херувимів.

Виставка була ініційована для того, щоб привернути увагу мешканців міста до проблеми збереження та реставрації цілого пласта культури, який безслідно зникає через людську байдужість. За словами заступника міського голови Олексія Кайди, це  спроба донести духовність до нащадків.

«Ідея виставки виникла після моєї роботи над реставрацією старовинної скульптури Івана Богослова XIX століття. Мені її принесла одна жінка за порадою священика і я вирішив зберегти твір. Далі, разом з колегами, від реставрували ще низку сакральних пам’яток з музейних фондів, які вже були знищенні.   Отже, в процесі роботи все склалося в таку певну тематичну композицію», − розповів  автор проекту, художник-реставратор Валерій Твердохліб.

Орієнтовно експозицію можна оглянути до Великодня.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: facebook.com, youtube.comПопередня публікація розділу «Етномайстерня Коло» презентувала експозицію до Великодня
Наступна публікація розділу Відповідь дає карикатура

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар