Відбулось нагородження переможців конкурсу «Змагаймось за нове життя!»

0766
Відбулось нагородження переможців конкурсу «Змагаймось за нове життя!»

25 лютого 2017 року в Полтаві відбулася церемонія нагородження переможців номінацій «твір», «науково-пошукова робота», «аудіовізуальний твір», «малюнок» та відкрите учнівсько-студентський змагання в номінаціях «декламування», «інсценування», «малюнок», «вокал» ІІ-го Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.

Цього року Регіональний етап ІІ Всеукраїнського конкурсу зібрав біля 800 учасників з майже всіх районів та містечок Полтавщини. Тільки в очній частині в Полтаві одночасно змагалися близько 250 учасників. Конкурс відбувався вже традиційно в семи номінаціях: твір, декламація, інсценізація, науково-пошукова робота, малюнок, аудіовізуальний твір і вокал. Роботу конкурсантів оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, журналісти, актори, науковці та громадські діячі з Полтавщини та України. Головою журі була професор, доктор філологічних наук, екс-директор Музею Лесі Українки в Ялті Світлана Кочерга.

Організаторами заходу стали Культурно-просвітницький Центр «Sweetарт - Знання», Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього», яких підтримали Полтавська обласна державна адміністрація, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавська міська рада й виконавчий комітет, Управління у справах сім’ї, молоді Полтавського міськвиконкому, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ), ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», спілка письменників Полтавщини, Музей родини Драгоманових у Гадячі, ІДЦ «Інтеграція і розвиток» (м. Київ), телевізійна студія «Місто», Обласна державна телерадіокомпанія «Лтава», інші державні та громадські організації та небайдужі до виховання підростаючого покоління звичайні люди. Багатолітнім головою організаційного комітету Конкурсу є заслужена вчителька України Тетяна Захарова.

Організатори заходу із задоволенням відзначають, що серед понад 300 переможців конкурсу є представники абсолютної більшості районів Полтавщини. Особливо високий рівень виступів продемонстрували школярі та студенти міст Полтави, Гадяча, Горішніх Плавнів, Кременчука, Опішні, Кобеляк, Миргородського,  Лубенського  та інших районів.

25 лютого 2017 року в церемонії нагородження переможців у святковій залі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» взяли участь понад 500 осіб із усієї Полтавщини, а також були представники з Харківської та Луганської областей. За результатами відбіркового етапу переможці будуть запрошені на 11 березня 2017 року до Чернівців для участі у гала-концерті та нагородженні.

Зворушливо прозвучали слова чарівної ведучої урочистого відкриття конкурсу Марії Гавви: «Сьогодні ми вже вдруге відкриваємо конкурс Всеукраїнського рівня на гостинній полтавській землі й раді усвідомлювати, що слово українського ломикаменя – Лесі Українки живе, сильне, незламне звучить з вуст нового покоління в усіх куточках України та за її межами!»

На відкритті Конкурсу були присутні конкурсанти, їх наставники та батьки, а також шановні гості й меценати заходу. Усіх радо привітав проректор з виховної роботи ВНЗ Укоопспілки «Університет економіки і торгівлі» Манжура Олександр Васильович. Гудименком Констянтином Євгеновичем  був зачитаний вітальний лист учасникам ІІ Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» від голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олега Наливайка.

Серед виступаючих, хто підтримав прагнення молоді до якнайглибшого вивчення спадщини великої української поетеси Лесі Українки та сердечно привітав юні обдарування з початком очних змагань були: Шкоденко Наталія Анатоліївна - заступник начальника Управління, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної держадміністрації та Ромас Олена Миколаївна – начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому.

А серед багатьох яскравих виступів учасників концертної програми можна згадати, зокрема, оригінальний звуковий колорит національних інструментів у виконанні оркестру народних інструментів Інституту культури  і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, блискуче декламування студентки 5-го курсу Харківського національного університету мистецтв ім.. Котляревського - Юлії Єрикалової, призера І Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя» - Стрижак Діани та першої ластівки з-за кордону ( доказ того, що конкурс виходить і на міжнародний рівень) - Софії Лоренцо (відео, Італія), а також тепло зустрічав зал і довершений виступ Списюка Сергія - студента 1-го курсу спеціальності «Музичне мистецтво» Інституту культури  і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та виступ фольклорного ансамблю «Світлиця». Окрасою маленького концерту став виступ Ельзари Бекірової з кримськотатарським танком за мотивами поезії Лесі Українки «Татарочка» та фільм Інни Дідик «Лесиними стежками».

Відкрите змагання за номінаціями «декламування», «інсценування», «малюнок», «вокал» відбулося в піднесеній творчій атмосфері й подарувало учасникам, членам журі й глядачам хвилини святкового дійства зустрічі з геніальною поетесою – Лесею Українкою. А 26 лютого переможці очних і заочних номінацій відвідали Музей родини Драгоманових у Гадячі, побували на місці будинку, де проживала родина Драгоманових, і де неодноразово бувала Леся.

Від імені організаційного комітету хочемо подякувати всім членам журі, кураторам груп, волонтерам, працівникам Гадяцького історико-краєзнавчого музею, меценатам, які долучилися до організації та проведення Конкурсу.

Довідка. 

Змагання юних талантів відбувалося в семи визначених номінаціях: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота», «Малюнок», «Аудіовізуальний твір», «Вокал». На Всеукраїнський конкурс було надіслано більше 4000 заявок. Загалом компетентним журі обрані близько 700 переможців, 300 з яких на 11 березня 2017 року будуть запрошені до участі в урочистому нагородженні та великому спільному гала – концерті учасників у місто Чернівці, яке повязане з долею двох геніальних письменниць – Лесі Українки та Ольги Кобилянської. Журі відмітило високий рівень робіт та широку географію учасників. Практично з усіх куточків України (а також з Італії, у номінації «дукламування» змагалася Софія Лоренцо) були надіслані роботи. Новацією цьогорічного змагання стала й участь професійних авторів теле- і радіопередач для молоді (фільм Інни Дідик «Лесиними стежками»). Особливою активністю відзначилися Полтавська, Чернівецька, Херсонська, Донецька, Харківська, Луганська, Кіровоградська, Волинська, Дніпропетровська, Львівська, Черкаська та Чернігівська області.

Інформаційна довідка. 

Всекримський конкурс учнівської та студентської молоді «Змагаймось за нове життя!» ім. М. Фішер-Слиж був започаткований у 2004 році. Уперше він відбувся одночасно в Сімферополі, Севастополі та Ялті. Тоді в ньому взяло участь декілька десятків дітей. За роки проведення кількісний та якісний рівень змагання зростав, розширювалася географія Конкурсу. У 2014 році на Конкурс у різних номінаціях і вікових категоріях подало заявки близько 1500 учасників. Конкурс відбувся тільки в номінації «малюнок» (в очному і заочному турі взяли участь біля 500 конкурсантів). Інші номінації проведені не були. У 2014 році Конкурс відродився на теренах Полтавщини, де виявили особисте бажання позмагатися в різних номінаціях біля 400 учасників. Новацією конкурсу стало проведення змагання ще за однією номінацією – «вокал». 2016 року Міністерство культури України та ГО Педцентр «Академія» (Полтава) вийшли з пропозицією відродити конкурс у Всеукраїнському масштабі. У 2017 році Всеукраїнський Конкурс проводиться Культурно-просвітницьким Центром художня галерея «Sweetарт - Знання» та Міжнародним благодійним фондом «Здоров’я майбутнього» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Полтавської та Чернівецької обласних державних адміністрацій, Полтавської та Чернівецької міських рад і виконавчих комітетів, Музею родини Драгоманових у Гадячі, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ), Чернівецького національного університету ім. Федьковича (ЧНУ), спілки письменників Полтавщини, ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», ІДЦ «Інтеграція і розвиток» (м. Київ), інших державних і громадських організацій та людей, небайдужих до виховання й розвитку підростаючого покоління.

Прес-служба

Організаційного комітету ІІ-го Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар