Вийшов друком перший цьогорічний номер «Музики»

0446
Вийшов друком перший цьогорічний номер «Музики»

У цьому числі нашого з Вами часопису вшановуємо видатного українського скрипаля Олега Крису, який понад півстоліття захоплює своєю майстерністю світову музичну спільноту, а нині святкує славний 75-річний ювілей (матеріал Володимира Заранського).

Натомість, довідаєтеся про постановку першої сучасної європейської електроакустичної опери «Лімб» італійського композитора Стефано Джервазоні, котру представила наприкінці минулого року музична агенція «УХО» в Національній опері України імені Тараса Шевченка (інтерв’ю Галини Дуб).

Незабаром, з 20 до 24 березня в Києві відбудеться Міжнародний музичний проект, приурочений до 140-річчя з дня народження українського композитора Сергія Борткевича, де будуть представлені невідомі досі нашій публіці твори митця (стаття Темура Якубова).

У рубриці «Фестивалі» пропонуємо аналітичну статтю відомого музикознавця, доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Академії мистецтв України Алли Терещенко про тридцятий музичний фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського, що поєднує класичну музику й сучасний авангард, і який традиційно відбувається в Коломиї, де й народився 1909 року видатний український композитор.

Про знаменну подію в музичному житті нашої столиці розповість відомий музикознавець Альбіна Бутук: вона реконструює програму, котра звучала в Колонній залі імені М. Лисенка рівно п’ятдесят років тому (26 грудня 1966 року) і складалась із авангардних творів західноєвропейських та українських авторів – К. Дебюссі, А. Шенберга, І. Стравінського,Б. Лятошинського, В. Сильвестрова та Л. Грабовського.

А про живу легенду, яскравого представника «Золотого віку» української музики, зокрема естради, вельми талановитогокомпозитора, народного артиста України, професора, ректора Київського інституту музики імені Р. Глієра Олександра Злотника повідає Вам Єлизавета Тарасова в інтерв’ю «Батько і мати, два сонця гарячих...»

У музичний всесвіт шевченківського лауреата Ганни Гаврилець Вас введе заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії Галина Степанченко (рубрика «Профіль»). До речі, у «Нотному стані» вміщуємо першу частину відомої різдвяної ораторії Г. Гаврилець «Барбівська коляда».

А як саме святкують Різдво у селах Турківщини на Львівщині, зосібна у південно-західній частині Українських Карпат, де мешкають бойки, розповість краєзнавець Петро Зборовський.

«Музика, що змінює фольк-матрицю» – це оповідь про львівську етно-ватагу JoryjKłoc, котра на якісному рівні переформатовує український фольклор, відкриваючи його слухачеві у довершених рок-аранжуваннях.

Про щедрівницю відомого сучасного поета-піснетворця, лауреата численних літературно-мистецьких премій, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Луківа розповідає народний художник України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, директор видавництва «Криниця» Леонід Андрієвський.

У рубриці «Незабутні» постає вічно жива музика відомого українського композитора, народного артиста України Віталія Кирейка, якому минулого року виповнилося б – 90 (стаття Ірини Шестеренко).

«Книжкова полиця» презентує нові видання: нотну збірку «Улюблені українські пісні» та книгу-альбом «Марія Левицька», що всебічно висвітлює творчість провідної сучасної художниці та сценографа Національної опери України.

Головний редактор журналу «Музика» Володимир КорнійчукМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар