В’ячеслав Кириленко: Книжкова деколонізація триває

01272
В’ячеслав Кириленко: Книжкова деколонізація триває ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Уряд ухвалив ключові документи на виконання Закону щодо обмеження доступу на український ринок друкованої продукції антиукраїнського змісту. Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко повідомив, що мова йде про 2 Порядки, які визначають процедури надання дозволів на ввезення книг із РФ та/або походженням із РФ, а також вилучення із обігу продукції, яка буде поширюватися в Україні без дозволів після введення в дію урядових рішень.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що обидва документи набувають чинності через 30 днів після їх офіційної публікації.

Дозволи буде надавати Держкомтелерадіо, на відповідність Критеріям оцінюватиме Експертна рада. Протягом 10 днів імпортер російської книги отримуватиме дозвіл або обґрунтовану відмову з вичерпного переліку причин, обумовлених Законом. Дозвіл надається безоплатно та є чинним протягом дії угоди імпортера із власником прав на видання.

«З моменту набуття чинності документів ми офіційно відсікаємо поширення будь-якої путінської книжкової пропаганди, захищаємо та стимулюємо український книжковий ринок, а також заохочуємо наші видавництва до опанування тих сегментів книжкового ринку, які на 100% були "під росіянами"», - наголосив В’ячеслав Кириленко.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Верховна Рада ухвалила Закон №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», який передбачає введення дозвільного принципу для всієї книжкової продукції походженням із країни-агресора.

Прес-служба віце-прем’єр-міністра України

Фото: kmu.gov.uaМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар