Вперше відбувся вечір присвячений Франко Кореллі

0672
Вперше відбувся вечір присвячений Франко Кореллі ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського Національної оперети України відбувся вечір «Vincero», присвячений дню народження видатного італійського тенора Франко Кореллі, в якому взяли участь солісти музичних театрів і колективів столиці. До речі, захід, присвячений одному з найвідоміших виконавців, відбувся в Україні вперше.

«Франко Кореллі ніколи не виступав у нашій країні. Більше того, ще раніше, за часів СРСР 1964 року він повинен був приїхати в Москву разом з трупою театру «Ла Скала», його ім’я вже значилося в афішах, але через сильну втому тенор змушений був відмовитися від поїздки і повернутися відновлювати сили на батьківщину. І до сьогоднішнього дня жодного разу, настільки нам відомо, ніхто в Україні не проводив вечір на згадку про найпрекраснішого у світі тенора… Проте, можна сміливо сказати, що у нас, як і будь-якій країні, де популярна оперна музика, Франко Кореллі – один з найулюбленіших і найшановніших співаків, хоча і відомий більшості лише по записах», - розповіла режисер вечора Тетяна Зозуля.

Під час вечора глядачам нагадали про те, що на сцені Кореллі був дуже схожий на принца. І зовні, і по тому особливому статусу, який займав серед колег. Не випадково саме принц – головний герой опери Джакомо Пуччіні «Турандот» про праву вважається однією з кращих партій Франко. У цій опері принц Калаф, ризикуючи життям, відгадує загадки неприступної принцеси. Однак, досягнувши всього, про що можна мріяти, він раптово відмовляється від завойованого щастя і пропонує донці могутнього Альтоума своє запитання, що викликає сум’яття і розгубленість в імператорському палаці.

Якщо говорити про творчість Франко Кореллі, то і в образі Невідомого принца з «Турандот», і в самому сюжеті можна побачити особливе, символічне значення. Як і Калаф, покликаний тяжінням до абсолютної досконалості, втіленому для нього в образі принцеси, Кореллі також був одержимий однією ідеєю – ідеєю досконалого вокалу. Незважаючи на багато перешкод він, як і герой опери Пуччіні, досяг своєї мети. Він проник у таємниці вокальної майстерності і завоював надзвичайне становище у світі опери.

Також пані Тетяна розповіла про те, що свого часу доля закинула її до Італії, в Анкону. Ще 1996 року вона побачила місто, в якому народився Франко Кореллі. А згодом подружилася з його найближчим кузеном – Марко, з яким і сьогодні продовжує листуватися у Фейсбуці мало не щодня. Марко все життя був поруч з Кореллі і, як ніхто інший, розумів свого кузена.

У концерті, присвяченому великому маестро, взяли участь лауреати міжнародних конкурсів Данило Клягін (тенор), Надія Новосьолова (сопрано), Яна Татарова (сопрано), Ганна Коваль (сопрано), Назар Якобенчук (бас), Ілона Волощук (сопрано), Ірина Українець (сопрано) та соліст Театру Верді (м. Піза, Італія) Євген Гунько (бас). Під музичний супровід Наталії Коломієць, Арсена Яковенка і Катерини Іщенко (фортепіано) вони виконали уривки з опер Дж. Пуччіні («Богема», «Джанні Скіккі», «Тоска»), Д. Россіні («Севільський цирульник»), Г.Ф. Генделя («Ксеркс»), Дж. Верді («Симон Бокканегра»), В. Белліні («Норма») та інші.

Під час концерту на екрані можна було побачити світлини Франко Кореллі та близьких йому людей, фрагменти з опер, в яких він брав участь. А завершився вечір уривком з фільму-опери «Турандот» (1958 р.), де маестро зіграв роль Калафа.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автораМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар