Жити за правилами героїв

0702
Жити за правилами героїв ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Кожна нова вистава Київського академічного Молодого театру – це нові творчі пошуки, що знаходять відгук у серцях молодих глядачів. Нещодавно репертуар театру поповнився виставою «Concert», яку її творці визначили як дико-ніжну історію.

Режисер-постановник вистави Наталія Сиваненко навчається на режисурі драматичного театру (майстерня Андрія Білоуса). У рамках навчальної роботи вона була режисером двох оповідань у виставі «Гагарін і Барселона», що нині йде на мікросцені Молодого театру.  А «Concert» став її другою режисерською роботою. Хоча насправді специфіка концерту значно відрізняється від драми.

До театру звернулися композитор-імпровізатор, лауреат численних міжнародних фестивалів Максим Шоренков та зірки теле-проектів «Х-Фактор» і «Україна має талант» Павло Пігура і Віталія Сикач з пропозицією зробити концерт на сцені театру. А оскільки театр потребував нових форм і молодіжних ідей, то тут скористалися такою нагодою і об’єднали зусилля для створення спільного проекту.

Проект був втілений у життя досить швидко. Адже репетиції розпочалися лише за кілька тижнів до прем’єри. Для балету відібрали акторів з Молодого театру. І критерієм відбору були не лише пластичні можливості, а й уміння створити яскраві персонажі. Вийшов своєрідний     маскарад образів, який оживає у світі, де все існує за правилами музики.

«По суті музиканти знайшли нас самі, тому що ми намагалися відчути їх особливість, атмосферу. Вони дуже добрі та світлі хлопці, тому пластична історія потрапляє в дисонанс з тим настроєм, який диктує пісня. Їхні слова це думки головних героїв, які вириваються з цинічного світу брехні та хтивості на зустріч простому та щирому коханню.

Ми намагалися максимально відійти від терміну «підтанцьовка» і створити справжню виставу з живим сюжетом. Це не показ хореографічних досягнень, а виконавці не майстри балету. Це перш за все актори, які для розмови з глядачем обрали лексику в пластиці та звуках. Тому більшість репетиційного періоду та основна часта експериментів та пошуків лягла на створення лексики саме цієї спільноти та цих героїв. Тут звісно колосальна робота хореографа-постановника цього дійства і за сумісництвом солістки «Концерту» - Ліди Соклакової. Адже всю цю драму саме вона проживала і вибудовувала у пластичний спосіб існування», - розповіла Наталія Сиваненко.

Значна робота була проведена  над створенням повноцінної зовнішності вистави, світлового та декоративного оформлення, костюмів. За режисерським задумом краса мала відчуватися в усьому: повітрі, поглядах, бажаннях. Для глядача створювалася своєрідна приманка смачного життя в дорогоцінностях. І це робилося для того, аби потім скинути разом всю цю мішуру, стати оголеними один перед одним. Заново відчути ту ж музику, освіжитися та відкритися для нового.

Творці вистави на якийсь час змогли дозволити собі пожити за правилами героїв. Вони майже не розмовляли, а рухалися, створювали цю історію тут і зараз. А її відтінки та повороти створювалися безпосередньо під час репетиційного процесу.

«Ми дуже вдячні музикантам, які довірилися та спробували себе в абсолютно новому для себе жанрі. Адже вони звикли спілкуватися з публікою, вести живий діалог, бути незалежними у своєму виконанні. Тому експеримент відбувся не лише для театру», - продовжила Наталія.

Вистава почала жити своїм життям і тепер вносити в неї зміни можуть лише самі глядачі. Їх реакція корегуватиме темпоритм, акценти спектаклю. Наступний показ відбудеться 5 травня. А Наталія Сиваненко вже розпочала роботу над постановкою за п’єсою Міро Гаврана «Чоловік моєї дружини», що стан її дипломною роботою.

 

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото надані театром

 

 Попередня публікація розділу Як зростити свій дім?
Наступна публікація розділу Таємниці жіночої логіки

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар