А Ви були в Парижі?

01017
А Ви були в Парижі? ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Коло артистів, які працюють у найскладнішому театральному жанрі – моновистави, нещодавно поповнилося цікавим виконавцем. Минулого театрального сезону столична публіка мала можливість переглянути виставу «Бій з тінню» за романом культового сербського письменника Драґослава Михаїловича «Коли цвіли гарбузи», що стала першою спробою сценічного прочитання роману в Україні. В основу цієї вистави покладено сповідь головного героя, боксера Люби Сретеновича про вибір між помстою і прощенням, пошук нетривкої межі за якою правда стає кривдою, самозвинувачення і самозахист,  спокута і моральне очищення від гріха... Постановку здійснив художній керівник Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» Олексій Кужельний, а єдину роль зіграв Володимир Голосняк. Постановка мала певний розголос і запам’яталася багатьом театралам. А Володимир вирішив не зупинятися на досягнутому і  продовжув працювати у цьому напрямку.

«Моновистава як ніщо дає волю творити. Ти тут повноцінний художник, а не лялька в руках режисера. І ти можеш повністю зануритися в це. Мені зараз подобаються саме моновистави. Бо це майже особисте спілкування з глядачем. Те особисте спілкування, якого в сучасному світі дуже не вистачає. Моновиства, мікросцена – це такий спосіб відновити контакт. Бо навіть великий театральний зал до кінця цю проблему не вирішує. А от такі форми – монотеатр чи авторське читання віршів – мені здається, сьогодні дуже актуальні», - зізнався в одному з інтерв’ю актор.

Цього разу Володимир Голосняк та Іван Сорока здійснили постановку вистави «Хочу в Париж» за однойменним оповіданням сучасного російського письменника єврейського походження Михайла Веллера, який, до речі, народився в Україні.

Вже сам сюжет оповідання інтригує від початку. Одного разу учень середньої школи Дімка Кореньков побачив у кінотеатрі фільм «Три мушкетери», і ця стрічка про легендарних французьких героїв перевернула з ніг на голову все його життя. А вже після десятого перегляду картини Париж став для нього цілком реальним. Вже незабаром знав відомий роман Дюма мало не напам’ять, а згодом навіть опанував французьку мову. Діти у школі почали дражнити Діму «французом», що лише піднімало хлопця у власних очах. Через певний час Дмитро знав про Францію майже все: скільком екю дорівнює шість ліврів, скільки ліврів у пістолі, як кудись проїхати чи пройти у Парижі, як одягаються, як ходять і як поводять себе люди в цьому романтичному місті.

Вистава триває маже півтори години. За цей час Діма Кореньков дорослішає на очах, йде в армію, демобілізується,  закохується, одружується, няньчить дітей і продовжує мріяти про Париж. Потім старіє, розчаровується, спивається і, раптом, знову знаходить свою мрію. А коли більша половина життя вже позаду і мрія вже нагадує лише приємний сон, з’являється можливість врешті втілити її в життя. Звичайно, за заповітну путівку до міста своєї мрії доведеться ще поборотися. Проте, що чекає героя у Парижі? Чи не зміниться радість на розчарування? А можливо Лувр, Єлисейські поля, Ейфелева вежа – в це лише красиві декорації? І що буде з мрією, яка виросла з ідеального світу, коли вона зіткнеться з гнітючою буденністю?

Звичайно, можуть бути питання до сюжету оповідання. Адже якщо герою твору наприкінці 80-х 59 років, значить його дитинство мало припасти на трагічні воєнні роки. Проте глядач бачить, що ця історія почалася значно пізніше. Але не про це думають присутні в залі. Володимир Голосняк створює на мікросцені театру «Сузір’я» цілий світ. Своєю майстерною і щирою грою він захоплює глядачів майже з самого початку і не відпускає до останніх хвилин спектаклю.

Наразі актор мріє створити третю моновиставу. Цього разу за власним твором. Тут мова буде йти про родину, зруйновану тим, що люди поїхали за кордон заробляти гроші. Чимало заробітчан створюють в інших країнах нові сім’ї і забувають про своїх дітей. Їхні діти виростають і теж їдуть, і теж кидають своїх дітей…

Едуард Овчаренко

Фото з сайту театруМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар