Чим примітний цей день, як його провести, про що молитися Гавриїлу і що ж це за архангел?

У православному світі 26 липня свято Собору Архангела Гавриїла, також в цей день згадують преподобного Стефана Савваіта. Дата в народному календарі називається літній Гаврило або Гавриїлів (або Степанів) день, інформує Ukr.Media.

Ким були святий Стефан і Архангел Гавриїл?

Стефан жив у VIII столітті. Йому було всього десять років, коли він почав служити Господу в Лаврі святого Сави. Тут Стефан провів все своє життя, іноді усамітнювався в пустелі.

Бог нагородив його здатністю творити дива і бути далекоглядним. Він міг читати думки людей, що приходили до нього за порадами. Одних виліковував від недуг, з інших проганяв бісів. Стефан зміг заздалегідь передбачити дату своєї смерті.

Архангел Гавриїл був обраний в якості посланника, якому Господь доручив важливу місію — сповістити Діві Марії про зачаття Божого Сина. У день вшанування Гавриїла віруючі згадують про його багаторазові явлення та ревне виконання Божої волі.

Які на цей день існують обряди і традиції?

На Русі в Гавриїлів день було заведено прислухатися до труб. Якщо чувся трубний гул, значить, це душі померлих предків на землю спустилися і прийшли провідати свої будинки.

Якщо сьогодні, перебуваючи вдома, ви почуєте таке завивання, то тричі перехрестіться, а за вечерею поставте на стіл зайву тарілку, наповніть чарку і накрийте зверху окрайцем хліба.

Є гарна прикмета на сьогодні — якщо метелик в оселю залетить, значить, він вам удачу наближає. Але якщо 26 липня тричі спіткнетеся через поріг, то краще вже нікуди з дому не ходіть, інакше неприємностей не уникнути.

  Ані Лорак підтвердила чутки про роман з 26-річним саунд-продюсером Black Star

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Наші предки вірили, що народитися в Гавриїлів день — це дуже добре, така людина ніколи в житті бідності не пізнає.

Щоб сім’я жила в достатку і не пізнала злиднів, сьогодні не викидайте хлібні крихти

Слов’яни завжди до продуктів шанобливо ставилися, шанували навіть крихти, які залишилися після обіду. А ми сьогодні просто змітаємо їх зі столу, немов сміття. Все тому, що раніше людині доводилося багато і важко працювати, щоб здобути харчові продукти. І якщо хтось ставився до них зневажливо (навіть до найменшої скибочки), це було блюзнірство.

На Русі крихти зі столу завжди віддавали «Божим створінням», тобто їх змітали і додавали в їжу домашнім тваринам, або кидали на вулиці пташкам. Але 26 липня — дата особлива, сам Архангел Гавриїл сьогодні ходить по землі, оглядає хлібні поля і дарує їм небесну силу.

Жінки в цей день випікали спеціальний обрядовий хліб у вигляді колоска. Весь хлібець повинні були з’їсти тільки домочадці, з житла ні скибочки не віддавали. Крихти, які залишалися, в кашу додавали. Народ вірив, що Архангел помітить таке шанобливе ставлення до хліба і неодмінно сім’ю нагородить — пошле багатий урожай, достаток в хату, домочадцям здоров’я і щастя.

Прикмети про крихти

1. Крихти в сновидіннях трактуються негативно, вони — провісники розчарувань і сліз наяву.

2. Якщо незаміжня дівчина хлібні крихти на підлогу розсипала, то у чоловіки їй може дістатися блудний чоловік.

3. Руками не змітайте крихти зі столу, інакше залучите в своє життя голод і фінансові проблеми.

4. Крихти, розсипані в ліжку — провісники проблем зі здоров’ям або в подружньому житті.

  23 липня — День Антонія Громовержця: історія, традиції та прикмети свята

5. Погано, коли людина поперхнулася хлібною крихтою. У житті у неї настане затяжний період неприємностей.

6. Ніколи не доїдайте чужі крихти, інакше по світу підете.

Погодні прикмети на 26 липня

  • Якщо помітите сьогодні, що граки у зграї збираються, значить, чекайте ранню осінь.
  • Сильна злива 26 липня — провісник неврожайної осені і сніжної, холодної зими.