Актуальні новини

4 квітня – День Василя: традиції, обряди та прикмети

За традиціями сьогодні проводять ритуал на виконання потаємного бажання.

За традиціями сьогодні проводять ритуал на виконання потаємного бажання.

4 квітня в православ'ї вшановують священномученика Василя Анкірського пресвітера. У народному календарі дата отримала назву день Василя, Василь теплий, соняшник, парник, Василь-крапельник, інформує .

Хто такий святий Василь?

Проживав Василь в IV столітті в малоазійській провінції Галатія. Спочатку він займався лікуванням, потім був поставлений пресвітером в Анкірі. На цій посаді боровся з язичництвом і проповідував християнську віру, за що зазнав катувань.

Жорстокий імператор Юліан наказав нарізати ременів зі шкіри пресвітера, але ці тортури Василь стійко витримав. Тоді йому почали колоти живіт і плечі розжареними прутами. У молитві він звернувся до Господа про дарування вічного спокою. Бог почув його, весь сколотий і обпалений Василь заснув солодким сном і відійшов в інший світ.

Обряди й традиції цього дня

У цей день на Русі зверталися до знахарів, щоб вони заговорили житло від нещасть, бід і пожеж. Жінкам сьогодні слід проводити обряди на залучення краси і продовження молодості.

У слов'янських господинь було прийнято у день Василя з ранку раненько напекти пшеничних калачів, що нагадують за формою сонечко, і подати домочадцям на сніданок. Тим самим в будинок залучали мир і злагоду. Вірили, що після такого сніданку рік вийде прожити без турбот і проблем.

День 4 квітня в народі тому соняшником прозвали, що сьогодні прославляють небесне світило, ворожать по ньому про майбутній врожай і просять про виконання бажань.

Сьогодні проведіть спеціальні ритуали, щоб здійснилися найзаповітніші мрії

У кожної людини є таємні бажання і всім хочеться, щоб вони скоріше справдились. Ось тільки не завжди це виходить, на шляху до заповітної мети ми часто стикаємося з перешкодами.

  Львівській національній філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика

Щоб мрія стала реальністю, можна використовувати спеціальні ритуали. Але при їх виконанні дуже важливий правильний настрій. Ви повинні чітко формулювати своє бажання і по-справжньому вірити, що воно збудеться.

4 квітня – День Василя: традиції, обряди та прикмети.

Обряд на сонці

Наші предки вірили, що 4 квітня саме сонечко допомагає виконувати людські мрії. Треба вийти на відкритий простір, подивитися на сонце і сім раз прочитати таке замовляння:

«По небу червоне сонечко пливе, людям своє тепло роздає. Силу темряви воно проганяє, і сніговий покрив розтоплює. Від сонячного світла лід зійде, від його тепла трава піде в зростання. По небу червоне сонечко пропливає, і своїм теплом моє бажання (назвати свою мрію) зігріває. Як вірно те, що вранці знову сонце зійде, так і моє бажання від його світла розквітне. Ясне сонечко, по небу пропливай і мою мрію скоріше виконуй. Амінь. Амінь. Амінь».

Обряд на свічку

Ритуал проводиться у вечірній час. Знадобиться церковна свічка (невелика і тонка, щоб вона швидше згоряла).

1. Візьміть чистий аркуш паперу, напишіть на ньому свою мрію і покладіть на стіл.

2. Запаліть свічку і поставте зверху листка прямо на написане бажання. У цьому випадку свічку не встановлюють в свічник, а тримають рукою.

3. Як тільки віск почне стікати на папір, прочитайте замовні слова: «Свічка своїм воском час відміряє, і мрію мою наповнює сенсом. Коли вона догорить, моя мрія здійсниться, і кожен день життя наповниться радістю».

4. Тепер аркуш паперу складіть і приберіть в затишне місце, де його ніхто не знайде. Коли мрія здійсниться, спаліть його і не забудьте подякувати Всесвіт за допомогу.

Народні прикмети 4 квітня

У день Василя сині хмари по небу пропливають – до теплого весняного дощу.

  Монатік святкує 5 річницю весілля: співак привітав дружину дуже зворушливим способом

4 квітня спостерігають за сходом Сонця. Якщо навколо нього видніються червоні кола, значить, літо і осінь будуть щедрими на врожай.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь