Актуальні новини

Нові фільми в українських кінотеатрах. Що справді варто подивитись?

Попри пандемію та спричинені нею проблеми кінотеатри помаленьку починають працювати у нормальному режимі. Цей новий кінопрокатний тиждень пропонує глядачам нові фільми. Ми розповімо про кілька з них.

«Спадок брехні»

«Спадок брехні» (
на головному фото) – бойовик, знятий у копродукції України, Великобританії, Польщї, Нідерландів та США. Свого часу Держкіно виділило картині близько 20 млн грн. Це типовий бойовик категорії «Б». Можливо і не варто було б про нього особливо говорити, якби не той факт, що дія відбувається здебільшого у Києві. В Україні зняли 90% фільму. Навіть ті сцени, які за сюжетом відбуваються у Лондоні.

Українському глядачеві буде нескладно пізнати залізничний вокзал у Києві, аеропорт Бориспіль, бібліотеку Вернадського, цвинтар старих автобусів, Київський крематорій, Рибальський міст, Батьківщину-мати, Арт-завод «Платформа», Лук’янівську в’язницю.

Колишній агент MI6 після смерті дружини залишив службу. Проте до нього звертається українська журналістка з проханням допомогти помститись за смерть батька та знайти код до таємних файлів. На ці документи полюють і британська розвідка, і насамперел погані росіяни, які беруть у заручники доньку головного героя. На вулицях Києва розгортаються криваві події.

Головні ролі у картині зіграли британський актор Скотт Едкінс («Незаперечний», «Люди Х: Росомаха»), українські акторки Яна Соболь та Анна Буткевич. Режисер картини – данець Адріан Бол. Картину уже продали у 25 країн світу.

«Потяг до Пусану 2: Півострів»

«Потяг до Пусану 2: Півострів» є довгоочікуваним сиквелом південнокорейського зомбі-горору 2016 року. Картину режисера Йон Сан-Хо можна було подивитись у кіно минулого тижня. Тепер – нова, не менш страшна та не менш соціальна історія.

Від подій першої картини минуло 4 роки. Тоді країну вразив незнаний до того вірус. Вижила незначна частина людей, а решта населення перетворилася на некерованих зомбі. Країна відокремлена від решти світу та перетворилася на руїну.

  ООН може взяти під контроль всесвітню мережу Інтернет

Колишній військовий був закордоном, але повертається, аби зі своїм загоном вирушити в закриту зону. Тут він знаходить людей, які вижили. Однак боротьба за право жити не припиняється для них ні на мить. Нагадаємо, що попередня стрічка стала наймасовішим корейським фільмом у країні в тому році.

Режисурою та сценарієм продовження зайнялась та ж творча група, що працювала і над попереднім фільмом. Для режисера Йон Сан-Хо це третій повнометражний фільм. Більшість його робіт – анімаційні фільми.

Вперше нову картину планували показати публіці на Каннському кінофестивалі 2020 року. Проте фестиваль скасовано через пандемію. Організатори прийняли рішення, що картини при виході у прокат, попри те, що не побували у Каннах, матимуть позначку «Відбір Каннського фестивалю».

«Крихітка зомбі»

А от «Крихітка зомбі» на Каннський фестиваль потрапити встигла. Містичну драму від відомого французького режисера та завсідника Канн Бертрана Бонелло показали у паралельній фестивальній програмі «Двотижневик режисерів». Але з прокатом не склалось. Картина мала вийти в український прокат у березні, проте завадив карантин. Тепер можна наздоганяти.

Стрічка паралельно розповідає про події 1962 року на Гаїті та у сучасному Парижі. За допомогою магії вуду Клервіуса Нарциса вбивають, щоб після похорону воскресити. Наступні два роки він провів в зомбілізованому стані, працюючи на плантації. Ця історія існує у гаїтянському фольклорі, як приклад одного з десятків справжніх «зомбі», які працювали на Гаїті в 1960-ті.

Паралельно вже у наші дні до елітного ліцею для дівчат вступає Мелісса, внучка Клервіуса, яка переїхала з тіткою з Гаїті до Франції. Однокласниці Мелісси зачаровано слухають історію про дідуся-зомбі, але серед них є одна, Фанні, яка особливо зацікавлена аспектом воскресіння з мертвих.

  12 квітня – Іоанн Ліствичник: історія, традиції та прикмети свята

Традиційно режисер існує між жанрами та поза ними. Бонелло перш за все цікавить процес оживлення вуду – мотив пробудження від сну – який для кожного з героїв має своє метафоричне значення. Бонелло знімає надзвичайно красиве кіно. Незалежно від теми кожен його фільм є насолодою для ока. Наприклад, «Сен-Лоран» із прекрасним Гаспаром Ульєллем.

Також ті, хто не встиг мають чудовий шанс подивитись на великому екрані мегавідомий блокбастер Джорджа Міллера «Шалений Макс: дорога гніву», один із найкращих мультфільмів Крім цього, у Львові можна буде Хаяо Міядзакі «Мандрівний замок» та найкращий український фільм минулого року (за версією національної премії «Золота Дзиґа» та великої кількості глядачів) «Мої думки Тихі» Антоніо Лукіча.

Залишити відповідь