Свято Святої Трійці, що у 2019 році випадає на 16 червня.

На П'ятидесятницю не можна гуляти на самоті на природі і купатися. Будь-яка водойма — зона підвищеного ризику, так вважали наші предки! Сьогодні поговоримо про древні заборони на Трійцю, а також спробуємо вдатися в суть видатного церковного свята, інформує .

Зовсім скоро настане прекрасне християнське свято Святої Трійці, що у 2019 році випадає на 16 червня. Це 50-й день після Пасхи, який припадає, як і в інші роки, на неділю.

Тому Трійця ще називається П'ятидесятницею.

Трійця оповита неймовірною кількістю традицій, ритуалів і прикмет, в яких деколи буває важко розібратися і зрозуміти, що вірно, а що ні.

Ми розповімо, як правильно відзначати день Святої Трійці-П'ятидесятниці, а також про те, чого категорично не можна робити в цей день.

Згідно з Євангелієм, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа на апостолів, які разом з Матір'ю Божою зібралися для молитви в домі на горі Сіон, зійшов Святий Дух. Це явище мало вигляд мов полум'я, що оповило апостолів, але воно не палило, а дарувало радість і умиротворення.

Раптово вони заговорили на всіх можливих мовах, щоб нести Слово Боже в маси. Далі апостоли провели хрещення майже трьох тисяч чоловік, а значить, почався процес зародження християнської церкви.

Традиційно в П'ятидесятницю згадують святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. У церковній літературі говориться, що ввечері перед Трійцею на землю сходить Святий Дух. Їм освячується і благословляється все навколо, він наповнює душу людини добром, любов'ю, вірою, терпінням.

Традиції і заборони на Трійцю:

  1. Основна заборона на Трійцю пов'язана саме з землею: ні в якому разі не можна проводити ніяких земляних робіт: рити, копати, орати, боронувати, встромляти кілки, косити траву і навіть садити рослини!
  2. В цей день, як втім і у всі інші православні свята, не можна шити, прати, прибирати.
  3. Обережного поводження вимагають до себе в цей день і дерева. Молоді зелені берези, горобини, верби — саме вони часто використовуються в троїцьких ритуалах. На Трійцю не можна рубати дерева, ламати гілки, колоти дрова, зазвичай гілки берези заготовляють за день до свята.

    Чим пояснити цю тягу давніх віруючих до прикраси храму березовими гілками? Можливо, гілки беріз та інших дерев нагадують глибоко віруючим про діброві Мамре, де був дуб, під яким Господь у вигляді трьох ангелів Святої Трійці з'явився Авраамові. Ця діброва фігурує на троїцьких іконах.

    Є й інша версія. Гілки можуть символізувати квітучу Синайську гору, на якій Господь передав Мойсею 10 заповідей. Бажання відтворити атмосферу цих світлих миттєвостей природно для кожного віруючого.

  4. На Трійцю не можна гуляти весілля, сватання, навпаки, заохочується — це вважається доброю прикметою, спільне життя буде довгим і щасливим.
  5. Також хочеться згадати і про повір'я. Згідно з народною традицією, на Трійцю не рекомендується купатися у водоймах. В давнину це пояснювали тим, що в цей період «гуляють русалки», які можуть потягти людини у своє царство.

    Люди у свято утримувалися від купання і в будинку — намагалися близько не підходити до води, навіть щоб просто вмитися. Заборона на миття і купання в давнину також була пов'язаний з тим, що раніше людям потрібно було докласти чимало фізичних зусиль для того, щоб здійснити обмивання (наприклад, розтопити баню). А працювати фізично в дні великих свят церква забороняє!

    Однак церковні служителі стверджують, що немає і не може бути ніяких підстав не дозволяти купатися на Трійцю. Просто не варто замінювати похід до церкви і молитву пляжним відпочинком, що, безумовно, буде гріхом.

  6. На Трійцю заведено бажати рідним і близьким здоров'я та сімейного благополуччя. У день перед святом, у батьківську суботу, поминають померлих родичів. Необхідно відвідати місця поховань, прибрати там.
  7. Ну і найголовніше, в цей день не можна тримати в собі негативні думки і бажати поганого. Потрібно пробачити рідним і друзям всі образи, переступити через них і залишити в минулому.
  Музичний сервіс Spotify перейменує плейлист до Дня Незалежності України

Рада:

Здавна в цей день вперше після Пасхи читається молитва «Царю Небесний». На думку священнослужителів, з цього дня ранкові та вечірні молитви починаються з читання Трисвятого. Крім того, читаються молитви пресвятої Трійці і молитва Господня.

Не забудьте помолитися.

«Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас». (Повторити 3 рази.)

«Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наша; Владико, пробач беззаконня наша; Святий, завітай і зціли немочі наша, імен заради Твого».

Також священнослужителі кажуть про те, що на Трійцю не можна слідувати поширеним прикметам і забобонам, багато з яких якраз і дають поради про те, що нібито не можна робити на Трійцю (купатися, ходити в ліс і в поле, працювати).