«Неопалимій Купині» народна свідомість приписувала роль розпорядниці стихії вогню. Її вважали охоронницею від блискавок і пожеж.

У цей день, 17 вересня, відзначається свято ікони Божої Матері «Неопалима Купина». За переказами, у вигляді тернового куща, який палав, але не згоряв, Мойсею явився Бог, щоб закликати пророка вивести народ Ізраїлю з Єгипту. У християнстві Неопалима Купина стала прообразом Богоматері, що символізує непорочне зачаття Діви Марії, інформує .

Православні люди вшановують чудотворну ікону Божої Матері з тією ж назвою. У центрі ікони розташовується зображення Марії з немовлям, укладене в восьмикутну полум'яну зірку, яка, у свою чергу, утворена двома чотирикутниками — зеленим (природний колір Купини) і червоним (колір полум'я, який осягнув її).

У народі Неопалиму Купину цілком природно вважали охоронницею від пожежі та блискавки. Відповідну молитву виголошували в це свято. Крім того, існував звичай в разі пожежі обходити навколо палаючого будинку з іконою Богородиці Неопалимої Купини.

Наші предки знали багато повір'їв, пов'язаних з пожежами, які були найстрашнішим лихом для селян поряд з неврожаєм. Наприклад, говорили, що пожежу, викликану блискавкою, можна загасити молоком від чорної корови, квасом або пивом. Вірили також, що якщо кинути в палаючий будинок білого голуба, то полум'я згасне. Врятувати від грозової пожежі могли чорна собака або кішка, що живуть в будинку.

Існували й особливі прикмети:

  • пожежу віщували миші, що біжать по підлозі;
  • зозуля, що летить по селу;
  • заєць, що біжить по селищу;
  • цікаво, що пожежну бочку не можна було тримати в повній справності;
  • говорили, що бути готовим до пожежі — бога спокушати.

У цей час жінки починали викопувати цибулю, а чоловіки обходили стодоли та тикали в них вилами — щоб прогнати з сіна духів хвороби, які можуть взимку напасти на худобу. Так само вилами тикали в сухий мох, якщо будували будинок.

  Кейт Міддлтон на честь семиріччя дочки Шарлотти опублікувала нові фотографії