23 серпня — день Лаврентія-Зоречника: історія, традиції та прикмети свята. Цей день сприятливий для риболовлі, саме тому краще віддати перевагу лову риби, а не купанню.

Наші пращури вшановують пам’ять преподобного Лаврентія. Невдовзі цього дня з’явилася інша назва — Зоречник. Ця назва пов’язана з гарними світанками і заходами сонця, вони ставали червоними і багряними. Двадцять третє серпня — це неймовірний день, який був багатий не лише на приємні емоції, а ще й на прикмети, і на вірування, інформує Ukr.Media.

Відомо, що святий Лаврентій ще за життя отримав дар чудотворення, він допомагав Господу і слідував за ним. Згодом Месія нагородив його не лише здатністю творити чудеса, але ще й лікувати хворих людей, чим преподобний успішно користувався. Багато людей відмовлялися від найдорожчих знахарів просто для того, щоб піти до Лаврентія та попросити у нього вилікувати захворювання. Більшості жителям Лаврентій запам’ятався як добра і світла людина, яка завжди була готова прийти на допомогу.

Традиції та звичаї дня

У народі в цей день люди зазвичай йшли в ліс для того, щоб помолитися. Цей день прозвали Лаврентієм-Зоречником, вся справа в червоних та ранкових світанках та заходах сонця. З кожним днем ​​вода в річках ставала холоднішою. Наші пращури відмовлялися купатися у водоймах, але по воді в основному визначали погодні умови на слідуючий день.

Кажуть, що якщо опівдні вода в озері чи річці заспокоїлася, наступного дня обов’язково буде тепло. Якщо ж стояла сильна спека і пішов дощ, варто чекати зливи наступного дня. Представниці слабкої статі рано-вранці йшли до джерела, де вмивалися джерельною водою. Відомо, що ця вода здатна дати дівчатам молодість та красу, про це вони мріяли з дитинства. Роса, яка випадає цього дня, вважається цілющою.

Цього прекрасного і літнього дня дівчата йшли на пошуки чарівних квіток. Зазвичай так називали ромашки, які разом із ягодами перетворювалися на справжній амулет для залучення чоловічої статі. Якщо покласти квітку ромашки та ягоди, наприклад, малину та брусницю в мішечок, і скрізь носити її з собою, протягом місяця вам пощастить зустріти свою другу половинку, хлопець ніколи вас не покине і зовсім скоро покличе заміж.

  20 вересня — Луків день: історія, традиції та прикмети свята

Народні прикмети

  • Якщо вода тиха, то осінь та зимовий період будуть такими самими.
  • Хвилі на воді опівдні — чекайте на сувору і холодну осінь.
  • Тихі води — буде хороша рибалка цього місяця.
  • Осінь і зима теплі будуть, якщо двадцять третього серпня зірки яскравіші за звичайні.
  • Якщо журавлі полетіли, до середини другого місяця осені будуть морози, а якщо ні — зима пізніше прийде.
  • Піниться молоко у дійниці — буде сира погода.
  • Роса висохла до шостої-сьомої години ранку — буде дощова та хмарна погода.
  • Молодий Місяць — буде тепло наступного дня.
  • Багато жолудів на дубі — чекайте на врожайний рік.
  • Птахи перестали співати — буде дощ.
  • Риба на заході сонця перестала хлюпати хвостом — чекайте на зливу.
  • Листя липи почало знизу жовтіти — буде добрий урожай озимих.