Актуальні новини

29 березня – Возний день: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні треба було присвятити день возу, а також не можна піднімати нічого важкого, чому?

29 березня – Возний день: традиції, обряди та прикмети

У народному календарі дата 29 березня отримала назву Возний день, інформує .

Чому день називається Возний?

У наших предків існувала традиція – 29 березня для залучення удачі треба було об'їхати на возі все село. Сани вже ховали до наступної зими. Чоловіки з ранку виводили з двору вози, споряджали їх, колеса кріпили, голоблі ладнали, змащували.

Запрошували возного ремісника, який розбирався у всіх тонкощах і старанно перевіряв колеса. Якщо мужик коня в віз запрягав, не перевіривши його заздалегідь, то його в селі називали недолугим. Ось звідси і повелося називати день – Возний.

Обряди й традиції цього дня

У жінок у цей день інші турботи – необхідно переглянути гардероб всієї родини і замінити його не більш легкий, дістати весняний одяг і взуття.

На 29 березня існує кілька заборон:

1. Не можна після заходу сонця їсти хліб, щоб бідність не накликати. Наші предки в цей день на вечерю готували картопляні страви.

2. Грошей сьогодні ні в кого і нікому не займайте, щоб лихо не привернути і не розоритися.

3. Заборонено 29 березня сваритися і вступати в суперечки.

4. У цей день бажано не шити, не в'язати, і вогонь не розводити.

5. Також сьогодні під забороною будь-які розмови про дітей, особливо хвалебні. Вважається, що в цей день вони найбільш сильні до вроків. Самі того не підозрюючи і не бажаючи, можете наврочити дитину.

Цілителі 29 березня проводять обряди і читають замовляння по лікуванню головних болів, а також займаються сімейною магією (виконують ритуали, щоб у сім'ї панували мир і любов, і подружжя одне одному не зраджувало).

  Хайден Панеттьєрі повністю припинила спілкування з донькою

Сьогодні не піднімайте важких сумок

У наших пращурів існувало повір'я – хто 29 березня буде носити важкі сумки, той візьме на себе величезний віз життєвих проблем. Так що нічого важкого сьогодні не піднімайте, а ще дізнайтеся кілька цікавих прикмет, пов'язаних з сумками.

Чого ніколи не можна робити, так це залишати сумки на столі або на підлозі. У багатьох країнах світу сходяться на думці, що сумка, залишена на підлозі, символізує витік фінансів.

Наприклад, у Латвії вірять, що така сумочка перекриває всі грошові потоки, що йдуть в будинок; в Мексиці вважають навпаки, що через дно добробут витікає з сім'ї; в Італії просто кажуть, що сумка на підлозі приваблює банкрутство і злидні.

Дія забобону посилюється, коли в сумці знаходиться гаманець з грошима. Справа в тому, що купюри і монети дуже люблять порядок і чистоту. І якщо залишати гроші поблизу підлоги, по якому топчуться ногами, вони будуть ображатися і йти до більш охайних господарів.

Якщо на стіл покладете сумку, то залучите в будинок злодіїв.

Що ще не можна робити з сумочкою (господарською або дамською):

1. Не рекомендується подавати їх в якості подарунка, особливо чужим людям. Якщо і доводиться дарувати комусь сумочку, то обов'язково покладіть в неї монету.

2. Не можна жінці тримати сумку на ручці дверей або постійно вішати на гачок біля входу в будинок. Таке розташування вважається «вказівкою на двері» для другої половинки, і в результаті чоловік може піти.

3. Якщо на сумці відірвалася ручка, значить, незабаром її господарю належить ризикована справа.

4. Намагайтеся не тримати сумку порожньою, в ній обов'язково повинно щось бути. В іншому випадку вона буде залучати безглузде існування свого власника і бідність.

  "Кіновернісаж просто неба": друга частина святкової програми до 30-річчя Незалежності України

Щоб захистити себе від псування і пристріту, завжди носіть в сумочці невелике дзеркало.

Народні прикмети 29 березня

Якщо 29 березня горобці скачуть по калюжах, значить, в найближчі дні встановиться сонячна погода.

Якщо сьогодні сніг швидко тане і струмочки води дружно біжать по землі, значить, літо очікується дощове.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь